Gaziantep'teki özel hastanenin acil servisinde çalışan Dr. Asadullah Beğoğlu, 19 Ağustos 2023 tarihinde hasta yakını olduğu iddia edilen bir grup insanın saldırısına maruz kalmıştı. Polis ekipleri tarafından yapılan yoğun çalışmalar sonucunda olayın şüphelilerinden biri hemen olay sonrası yakalanarak tutuklanmıştı. Soruşturma daha da derinleştirilerek yapılan çalışmalarda ise diğer iki şüpheli daha yakalanarak gözaltına alındı ve ardından tutuklandı. Böylelikle, doktora saldırıya karıştığı iddia edilenlerin sayısı 3'e ulaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konu hakkında sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, olayın şüphelilerinden üçünün de tutuklandığını duyurdu. Aynı zamanda doktorun yoğun bakımdaki tedavisinin tamamlandığını ve artık taburcu edildiğini aktardı.

Bakan Koca: "Tutuklu sayısı 3'e çıktı"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konu ile ilgili açıklamasında, "Gaziantep'te bir özel hastanenin acil servisinde 19 Ağustosta yaşanan şiddet olayı sebebiyle tutuklu yargılanacak kişi sayısı üçe çıktı. Üç kişi daha şüpheli sıfatıyla sağlıkta şiddet olayı soruşturmasına dahil edildi. Adaletin, sağlık çalışanlarımız için güven teşkil edecek şekilde tecelli edeceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

"Doktor arkadaşımız, tedavisi tamamlanarak taburcu edilmiştir"

Bakan Koca, saldırıya uğrayan doktorun durumunu hakkında da bilgi vererek, "Başından yaralanıp yoğun bakımda tedavi gören, ayrıca aldığı darbe nedeni ile böbrek rahatsızlığı yaşayan doktor arkadaşımız, tedavisi tamamlanarak taburcu edilmiştir. Tüm sağlık çalışanları adına kendisine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum. Sağlıkta insan kaynağımız bizim en değerli varlığımız. Suçluların cezasız kalması düşünülemez" dedi.