Prof. Dr. Çetinkünar, Gaziantep Şehir Hastanesi bünyesinde yer alan başhekim yardımcıları, hastane müdürleri ve müdür yardımcıları gibi 28 bürokratın da atamasını yapacak. Aynı zamanda Gaziantep sağlık müdürlüğüne bağlı kamu hastanelerinde görev alan doktorlar, hemşireler, bilgi işlem personelleri, yönlendirme personelleri, güvenlik ve temizlik personelleri gibi binlerce sağlık çalışanı da Şehir Hastanesi'nde görevlendirilecek.

Prof. Dr. Çetinkünar, daha önce Adana Şehir Hastanesi'nde kurucu başhekim olarak görev yapmış bir isim olarak da biliniyor. Bu deneyimi nedeniyle Bakan Koca'nın güvenini kazanan Çetinkünar, Gaziantep Şehir Hastanesi'nin de başhekimliğine atanmış durumda.

PROF.DR.SÜLEYMAN ÇETİNKÜNAR KİMDİR ?

17.03.1979 Ankara Doğumlu. İlk orta ve lise öğrenimini Denizli’de devlet okullarında (Hacı Halil Bektaş İlkokulu, Fatih Ortaokulu, Anafartalar Süper Lisesi) tamamladıktan sonra 1997 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı. 2003 yılında tıp fakültesinden mezun oldu. 2003-2008 yılları arasında Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 5 yıl süre ile Genel Cerrahi Uzmanlık eğitimini tamamladı. 2009-2010 yılları arasında Balıkesir Asker Hastanesinde Tabip Asteğmen olarak bir yıl süre ile askerlik hizmetinde bulundu. 2010-2011 yılları arasında Mardin Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak mecburi hizmetini tamamladı. Haziran 2011 yılında ise Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine Genel Cerrahi Uzmanı / Başasistan olarak atandı. 21 Ekim 2015 tarihinde Genel Cerrahi Doçenti oldu. Mayıs 2014-Kasım 2014 ve Eylül 2016-Mart 2017 tarihleri arasında bir yıl süre ile Malatya İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakil Enstitüsünde Karaciğer nakli Fellowship programını bitirdi. Eylül 2016 itibari ile Karaciğer Nakil Enstitüsü, Karaciğer Nakli Doktora eğitimi almaktadır. Eylül 2017 tarihinden itibaren ise SBÜ Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde Eğitim Görevlisi, Organ Nakli Biriminde Karaciğer  Nakil Sorumlu Cerrahı olarak görev yaptı. 17.11.2020 tarihinde SBÜ Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak görevinlendirildi.  Yakın zamanda hizmete açılacak olan Gaziantep Şehir Hastanesine 24.08. 2023 tatihinde kuurucu Başhekim olarak atanmıştır Evli, iki çocuk babasıdır. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir.İlgi alanları: Karaciğer Transplantasyonu Hepatobiliyer cerrahi Laparoskopik cerrahi (İleri Laparoskopik prosedürler, Bariatrik ve Metabolik Cerrahi, Kanser Cerrahisi) Robotik Cerrahi.