NTV’de yer alan haberde; Fizik Tedavi Uzmanlarının son zamanlarda Fizyoterapist kaşeli tetkik istekleri ve hatta reçetelerle karşılaşmaya başladıklarını haberleştirdi. 

Fizik Tedavi Uzmanları, bazı hastaların Fizyoterapist önerisi ile ilaçlarını dahi bıraktığını söylerken, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği alanlarındaki yanlış uygulamaların giderek yaygınlaştığını belirtti. 

Öte yandan Fizyoterapistlerin lazer, epilasyon, makyaj, cilt bakımı kursu veren kurumlarda bir günlük MR eğitimi düzenledikleri haberde yer aldı. 

Hekimler ise, Tababet Ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunu referans göstererek Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde hekimler dışında hiçbir meslek grubunun tanı ve tedavi yapmaya yetkili olmadığını belirtiyor. 

Tababet

Hekimlerin meslek sınırlarının gayri hukuki bir şekilde ihlal edilmesini dikkat çeken hekimler Sağlık Bakanlığı’nı göreve çağırdı.

Sağlık Skandalı: Mazotu Biten Ambulans ve Oksijen Tüpsüz Hastane Sağlık Skandalı: Mazotu Biten Ambulans ve Oksijen Tüpsüz Hastane

Dr Canan