İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince yürütülen operasyon, örgütün faaliyetlerinin tespit edilmesi ve önlenmesi amacıyla gerçekleştirildi.

FETÖ Operasyonu Detayları

Polis ekipleri, kentte üniversitede okuyan öğrencileri FETÖ’ye kazandırmaya çalıştıkları, yurt içi ve yurt dışındaki örgüt üyelerinden gönderilen paralarla bu öğrencilere maddi yardımda bulundukları, ayrıca 15 Temmuz darbe girişimi davalarından hüküm giyen FETÖ üyelerinin ailelerinin Erzurum’a geldiklerinde ulaşım ve konaklama ihtiyaçlarını karşıladıkları tespit edilen doktorlar A.Ç.T. ve S.N.T.’yi takibe aldı.

Yapılan operasyonla gözaltına alınan şüphelilerin evlerinde arama yapan ekipler, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirdi. Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen A.Ç.T., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanırken, S.N.T. ise adli kontrol şartı ve yurt dışına çıkış yasağıyla serbest bırakıldı.

Tutuklanan A.Ç.T.’nin özel bir iş yerinde hakimlik yaptığı, uzman doktor S.N.T.’nin ise görevinden istifa ettiği öğrenildi. Her iki doktorun da FETÖ ile bağlantılı faaliyetlerde bulunduğuna dair güçlü delillerin olduğu belirtildi.

Eski Sağlık Müdürü Prof. Dr. Karahan’dan İddialara Tokat Gibi Yanıt! Eski Sağlık Müdürü Prof. Dr. Karahan’dan İddialara Tokat Gibi Yanıt!

Emniyet Müdürlüğü ve savcılık, örgütün kentteki faaliyetlerini engellemek ve destek sağlayan kişileri adalet önüne çıkarmak amacıyla çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Ele geçirilen dokümanlar ve dijital materyaller, örgütün faaliyetlerini ve bağlantılarını daha iyi anlamak için detaylı incelemeye tabi tutulacak.

Güvenlik güçleri, örgütle mücadele kapsamında operasyonlarına kararlılıkla devam edeceklerini belirtiyor.