Ağustos 2018'de hizmete açılan ve bir milyon beş yüz binin üzerinde vatandaşa sağlık hizmeti sunan Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nin Başhekimlik görevine Doç. Dr. Şuheda Kaya atandı. Elazığ kentindeki önemli sağlık yatırımlarından biri olan Fethi Sekin Şehir Hastanesi, halkın sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için faaliyet gösteriyor.

Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimlik görevine atanacak ismin belirlenmesi, Başhekim Prof. Dr. Erol Keleş'in AK Parti'den milletvekili aday adayı olmasıyla gündeme gelmişti. Prof. Dr. Keleş'in aday adaylığı nedeniyle boşalan Başhekimlik görevine, Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimliği görevini yürüten Doç. Dr. Şuheda Kaya getirildi.

Doç. Dr. Şuheda Kaya, daha önce Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde Başhekimlik görevini üstlenmişti. Şimdi ise Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nin başında yeni görevine başlamış bulunuyor.

ŞÜHEDA KAYA KİMDİR?

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimlik Görevine atanan Doç. Dr. Şüheda Kaya, 1989 yılında Elazığ’da doğdu, ilkokul ve ortaokulu Nahit Ergene İlköğretim Okulu’nda tamamladı, Lise öğrenimini ise Elazığ Anadolu Lisesi’nde tamamladı, 2006 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne başladı ve 2012 yılında mezun oldu. Aynı yıl Fırat Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda asistanlık görevine başladı. 2017 yılından 2022 yılına kadar ise Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde Başhekim Yardımcısı ve Uzman doktor olarak görev yaptı. Daha sonra Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesi Başhekimlik görevine getirilen Doç. Dr. Şüheda Kaya, son olarak Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimlik Görevine atandı. Şüheda Kaya Evli ve iki çocuk annesidir.