Bakan Koca, “Randevu sadakati her geçen gün artıyor, kapasite artışına yönelik çalışmalarımız sürüyor. Onaylı randevu dönemine geçiş, sağlık hizmeti almada tam anlamıyla yeni bir dönemin başlangıcı oldu,” ifadelerini kullandı.

Yeni Toplantı: Pendik ve Süreyyapaşa Hastaneleri

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Sağlık Koordinasyon Kurulu’nun yeni toplantısını Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi için gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Toplantıda Ele Alınan Konular

Toplantıda ele alınan konulara değinen Koca, şunları kaydetti:

Kayseri Şehir Hastanesi’nde Sokak Köpekleri Tedirginliği Kayseri Şehir Hastanesi’nde Sokak Köpekleri Tedirginliği

“Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili kısmında gündemimiz randevu sadakati ve kapasite artışı, görüntüleme ve ameliyathane verimliliği oldu. Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili kısmında ise MHRS konusunun yanı sıra görüntüleme verimliliği ve fiziksel alanın durumu değerlendirildi.”

Randevu Sadakati ve Yeni Dönem

Bakan Koca, “Randevu sadakati her geçen gün artıyor, kapasite artışına yönelik çalışmalarımız sürüyor. Onaylı randevu dönemine geçiş, sağlık hizmeti almada tam olarak yeni bir döneme geçiş oldu,” diyerek, ülke genelinde elde edilen sonuçları yakında kamuoyu ile paylaşacaklarını belirtti.