7 Nisan “Dünya Sağlık Günü” dolayısıyla Etlik Şehir Hastanesinde düzenlenen programda sağlık çalışanlarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan bir araya geldi.

Koca, programda yaptığı konuşmada Covid-19 salgın döneminde ve Kahramanmaraş merkezli depremlerde sağlık personellerinin göstermiş olduğu gayrete dikkat çekerek tüm sağlık personeline teşekkür etti.

Koca konuşmasında şunları kaydetti:

Çeyrek asır evvel hayal etmenin mümkün olmadığı hizmetler, bugün olması gereken standartlar kabul ediliyorsa, 'Yapamazsınız, işletemezsiniz, gerçekçi değil' denilen şehir hastanelerimiz hizmet vermeye başladıkça destekleyen veya karşı çıkan herkes 'Allah razı olsun' diyorsa, 60 günde 400 yataklı hastane yapacağımızı güvenle iddia edebiliyorsak, 'Hiçbir hastamızı yurt dışında kaderine terk etmedik, memleketimize getirdik' diyebiliyorsak, kendi aşısını kendisi üreten bir ülke haline gelmişsek, ilaç sanayimiz tüketilen kutu bazında yüzde 90'a yakın yerliliğe ulaşmışsa bunun arkasında sizin vizyonunuz, hayalleriniz, hayalleri hayata geçirme iradeniz, bize verdiğiniz destek ve milletimize olan inancınız var."

Türk milleti, yalanlarla, iftiralarla, karalamalarla, yok saymak isteyenlerle, yapılan hizmetlerin üzerini örtmeye çalışanların oyununa gelmez.

Sayın Cumhurbaşkanım, siz her gün 'Bugün milletimizin refahı için ne yapabilirim?' dedikçe karanlık yüzler feryadını artıracak. Siz yarın gençlerimiz için nasıl daha güzel olur diye projeler ürettikçe somut hiçbir hizmeti olmayanlar, küçümsemeye kalkacak, görmezden gelmek isteyecek. Ancak milletimizin basiret ve feraseti, doğruyla eğriyi ayıracak, hakkı teslim edecektir. Bugüne kadar camiamıza en büyük desteği siz verdiniz. Sağlık ordumuz sizin himayenizde hizmetlerini aksatmadan sürdürmeye gayret etti. Sağlık teşkilatımıza verdiğiniz kıymetin hakkını verebilmeyi ümit ederim.