Yapılacak düzenlemeyle, Facebook, WhatsApp ve Instagram platformlarında kullanıcı deneyimini geliştirmeyi, daha iyi bir içerik yönetimi sağlamayı ve yanlış bilgi ve kötü niyetli davranışları tespit etmek için daha etkili bir yöntem sunmayı amaçlıyor.

Sosyal medya devleri Meta, Facebook, WhatsApp ve Instagram, yapay zeka araçlarını kullanarak platformlardaki kullanıcı deneyimini geliştirmeyi, içerik yönetimini iyileştirmeyi ve yanlış bilgi ve kötü niyetli davranışları tespit etmek için daha etkili bir yöntem sunmayı hedefliyor. Bu teknoloji sayesinde, platformlar kullanıcı davranışlarını ve tercihlerini analiz ederek daha doğru içerik önerileri sunabilecek. Yapay zeka araçları ayrıca, platformlardaki yanlış bilgi, nefret söylemi ve kötü niyetli davranışları tespit ederek bunları önlemeye yardımcı olacak. Bu girişim, kullanıcıların daha akıllıca etkileşimler yapmasına ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamasına olanak sağlayacak.

Sosyal medya devi Meta, yapay zeka araçlarını platformlara getirmeyi planladığını açıkladı. Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg, yapay zeka araçlarının OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT'ye benzer olacağını belirtti. Bu araçlar, WhatsApp ve Messenger gibi sohbet deneyimlerini, Facebook ve Instagram'da gönderiler ve reklamlar için görsel oluşturma araçlarını da içerecek. Ayrıca zamanla video ve çok modlu deneyimler de araştırılacak.