Olay,  saat 17.00 sıralarında, Eğri Köprü Mahallesi'ndeki 8 katlı apartmanın 7'nci katında meydana geldi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anestezi Yoğun Bakım'da görev yapan Hilmi Tunahan Tosun, aynı birimde çalışan kadın hemşire arkadaşı E.C.'nin evine gitmişti.

Arkadaşının evinde kendisine serum takıp uyuyan Tosun'un, diğer odada uyuyan arkadaşı E.C. tarafından hareketsiz bulunduğu öğrenildi. Tosun'un hasta olduğu ve kendisine serum taktıktan sonra uyuduğu belirtildi. E.C., durumu fark edip Tosun'u uyandırmaya çalışsa da başarılı olamayınca polis ve sağlık ekiplerine bilgi verdi.

Olayın ardından gerçekleştirilen otopsi işlemlerinin ardından Hilmi Tunahan Tosun için Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimlik girişi önünde bir tören düzenlendi. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Tosun'un yakınları ve meslektaşları katıldı. Tosun'un arkadaşları ve ailesi duygusal anlar yaşayarak gözyaşı döktü.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ataseven, yaptığı konuşmada, "Genç yaşta kaybettiğimiz Tunahan kardeşimizden, hastane çalışanlarımız ve arkadaşları iyilikle bahsediyor. İnsanların kendisinden memnun ve razı olduğu genç bir kardeşimizdi. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Ailesine de sabırlar versin" ifadelerini kullandı.

Doğum Esnasında Unutulan Gazlı Bez İçin İl Sağlık Müdürlüğü İçleme Başlattı! Doğum Esnasında Unutulan Gazlı Bez İçin İl Sağlık Müdürlüğü İçleme Başlattı!

Tosun'un cenazesi, ikindi namazına müteakiben Yukarı Tekke Mezarlığı'na defnedilmek üzere uğurlandı. Hemşire Tosun'un ani ölümü, meslektaşları ve sevenlerini derin bir üzüntüye boğdu.