Sağlık Bakanlığında Kamu Hastaneleri Kurumu zamanında Daire Başkanlığı ardından Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı olan Diyarbakır’lı Dr. Aziz Alper BİTEN Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Beytepe Şehit Murat Erdi Eker Devlet Hastanesi Başhekimi oldu.

DR. AZİZ ALPER BİTEN KİMDİR?

Dr. Aziz Alper Biten, 1982 yılında Diyarbakır'da doğmuş ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden başarıyla mezun olmuştur. Sağlık alanındaki eğitimine devam ederek Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nde Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanında yüksek lisans derecesini tamamlamıştır.

5 Yeni Doktor  Atanarak Göreve Başladı! 5 Yeni Doktor Atanarak Göreve Başladı!

Dr. Biten, sağlık sektöründe önemli projelere imza atmış ve özellikle Sağlık Bakanlığı'nda görev aldığı dönemde personel istihdamı, planlaması ve atamalarına ilişkin yenilikçi projeler geliştirmiştir. Ayrıca, Dünya Sağlık Örgütü ile işbirliği içinde projelerde yer almış ve uluslararası düzeyde sağlık politikalarına katkı sağlamıştır.

Türkiye Kronik Hava Yolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı'nın oluşturulmasına ve yayınlanmasına önemli katkılarda bulunmuş olan Dr. Aziz Alper Biten, "Sağlıkta İnsan Kaynakları 2023

Vizyonu" belgesinde de denetleyici bir rol üstlenmiş ve sektördeki geleceğe yönelik stratejilerin oluşturulmasına destek vermiştir.

Dr. Biten'in sağlık alanındaki başarılarına ek olarak, ileri seviyede İngilizce ve orta seviyede Arapça gibi yabancı dil yetenekleriyle de dikkat çekmektedir.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Beytepe Şehit Murat Erdi Eker Devlet Hastanesi, Dr. Aziz Alper Biten'in Başhekim olarak atanmasıyla daha da güçlenerek, hastalarına kaliteli sağlık hizmeti sunmaya devam edecektir. Dr. Biten'in deneyim ve liderlik yetenekleri, hastanenin gelecekteki başarılarına katkı sağlaması bekleniyor.