Doktor eksikliği ve yoğun talep, hastaların randevu almasını zorlaştıran ana etkenlerden biri haline geldi. Özellikle tanıdığı olan hastaların, kişisel ilişkiler ya da torpil yoluyla öncelikli randevular alabildiğini belirten Hüseyin Şaşkın, bu uygulamanın doktorları oldukça sıkıntıya soktuğunu ifade etti.

Hüseyin Şaşkın, Sosyal Medya Üzerinden Gelen Tepkilere Yanıt Verdi: "Rahatsızlığım Sonrası Talebime Karşılık Bulamadım"

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Hüseyin Şaşkın, yaklaşık üç ay önce yaşadığı ciddi bir sağlık sorununun ardından şifa bulduğunu ve görevine geri döndüğünü belirtti. Kendisini yormamak adına özellikle randevu ve hastane işlemlerine artık bakmayacağını duyurduğu bir talepte bulunduğunu hatırlatan Şaşkın, bunun sonucunda yaşadığı sorunlara dikkat çekti.

Şaşkın, 28 yıl boyunca herhangi bir ayrım yapmadan tüm hastalara yardımcı olmaya çalıştığını vurgulayarak, bu görevini sadece Rabbinin rızası için yerine getirdiğini ifade etti. Ancak ciddi sağlık sorununun ardından dile getirdiği talebin karşılık bulmadığını ve hala kendisini randevu ayarlayan birisi olarak gören kişilerin olduğunu belirtti.

Bu talebine rağmen karşılık bulamamanın üzüntüsünü yaşadığını ifade eden Hüseyin Şaşkın, sağlık ve randevu işlemlerine dair bu konuda daha fazla açıklama yapmamış, ancak sosyal medya üzerinden kendisine yönelik olan bu yanlış algıya karşı dikkat çekti.

BAŞKA BRANŞLAR İÇİN ARAMAYIN

Değerli ve kıymetli dostlarım! Çok merak ediyorum saat mefhumu olmaksızın gecenin her hangi bir saatinde hangi profesör doktoru Cildiye'ye, Kadın Doğum'a, Kurulu'na vs. randevu ayarlatmak için arıyorsunuz. Ben ısrarla dostları nazikçe uyarmama rağmen bir de hakaretvari sözler işitiyorum ve bu beni daha da üzüyor. Kıymetli dostlarım. Ben Kocaeli Şehir Hastanesi'nde çalışıyorum. İlimizdeki veya başka illerdeki hastanede çalışan hekim arkadaşlarımı ve yatan hastaları takip etmem, oralarda yatan hastalardan benim bilgi almam mümkün değil. Kalp ve Damar Cerrahisi branşı ile ilgili her türlü hastaya kapım sonuna kadar açıktır. Bu sitemimi anlayışla karşılamanızı isterim. Hastaneden randevular görselde paylaştığım gibi 182 MHRS sisteminden alınmaktadır. Teşekkür ediyorum..."

İl Sağlık Müdürü Görevden Alındı! İl Sağlık Müdürü Görevden Alındı!

(Kocaeli Fikir)