Türkiye'nin son 21 yılda toplam 255 milyar dolar uluslararası yatırım çeken bir ülke olarak önemli bir ekonomik potansiyele sahip olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu potansiyeli daha fazla değerlendirmeye yönelik kararlılıklarını dile getirdi. Sermaye piyasalarının derinleştirilmesi ve genişletilmesinin öncelikleri arasında olduğunu belirten Erdoğan, bu alandaki çalışmaların ekonominin sağlam temeller üzerine inşa edilmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

Perşembe Gününden İtibaren Motorine İndirim Geliyor! Perşembe Gününden İtibaren Motorine İndirim Geliyor!

Cumhurbaşkanı, Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'nin tüm yatırımcılar için hayırlı olmasını dilerken, bu etkinliğin güçlü sermaye piyasalarının Türkiye'yi daha da ileriye taşımasına katkı sağlamasını temenni etti.

Erdoğan, Cumhuriyet'in 100. yıl hedeflerine ulaşmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve Orta Vadeli Program'ı kamuoyu ve iş dünyasıyla paylaştıklarını hatırlattı. Türkiye'nin büyüme, ticaret, fiyat istikrarı, finansal istikrar, istihdam, yeşil ve dijital dönüşüm, afet yönetimi, kamu maliyesi, iş ve yatırım ortamı gibi alanlarda gerçekçi hedefler belirlediğine dikkat çeken Erdoğan, ülkenin potansiyelini en iyi şekilde kullanmayı amaçladıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamaları, Türkiye'nin ekonomik vizyonunu ve enflasyonla mücadele stratejisini kamuoyuna net bir şekilde aktarmış oldu.