Hürriyet Sağlık Sen Genel Başkanı Erdoğan Çakmak,”Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Samsun’a çıktığı 16 Mayıs tarihini, kuruluş tarihi olarak seçip Hürriyet Meşalesini 16 Mayıs 2022 tarihinde Ankara’da yakarak sendikacılığa yeni bir boyut kazandırmak üzere tüm yurda yaydıklarını" ifade etti. 

Çakmak sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Kurulduğumuz tarihten bir ay sonra Samsun’da ilk şubemizi açtık ve tüm yurtta teşkilatlanmaya başladık. Şu an Samsun’da binin üzerinde üyemiz var ve gün geçtikçe artırmaya, ailemize değer katmaya devam ediyoruz.

Birer Ay Arayla Şubeden Yetkiye

Bu yetki döneminde Şanlıurfa’da tarih yazdıklarını ifade eden Genel Başkan Çakmak,

Sendikaların yetki sayımları her yıl  15 Mayıs tarihinde yapılmaktadır.Bu yıl Şanlıurfa şubemiz Nisan ayı içerisinde kuruluşunu tamamlamış 2024 mayıs yetki döneminde de Şanlıurfa ‘nın en büyük hastanesi olan Eğitim Araştırma Hastanesinde de yetkiyi alarak başarısını taçlandırmış ve bizlere çok büyük bir gurur yaşatmıştır.

Şanlıurfa Şube Başkanımız, Cengizhan Karaçizmeli başta olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerini,temsilci arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum

Sağlık Sendikası Genel Başkanı Ahmet Doğruyol’a Hapis Cezası Sağlık Sendikası Genel Başkanı Ahmet Doğruyol’a Hapis Cezası

Bundan sonraki yetki dönemlerinde tüm yurtta bu sayıyı her geçen gün arttırarak büyümeye devam edeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.

Hurriyet Sagliksen Sanliurfa 1

Şanlıurfa Şube Başkanı Cengizhan Karaçizmeli ise sevincini şu ifadelerle dile getirdi:

İki yıl önce kurulan Hürriyet Sağlık Sen Türkiye’de çalışan sağlık camiası için bugün bir umut haline gelmiştir.Bugün tüm sağlık çalışanlarının sorunlarını yerinde dinleyerek çalışanlarımıza bire bir ilgilenerek, bu iki yılda yaklaşık 150 davaya imza atan ve kazanan, kendinden emin, güvenilir ve daha da önemlisi sendikanın bütün yönetici ve il başkanları geçmişten gelen tecrübe ile sağlık çalışanlarının isteklerine cevap verebilecek kapasitede olmalarıdır.Bu gün gelinen noktada Şanlıurfa ilinin en büyük hastanesi olan Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde En Çok Üye İle Yetkili Sendika Olmuştur. Bu güvenin tecrübenin ve sahada sorunlara bire bir müdahale yeteneğinin eseridir. Şanlıurfa  ekibi ile büyük bir başarıya imza atmıştır. Yıllardır sarı sendikanın elinde olan yetkiyi, kurum çalışanları, hak ve hukuk mücadelesi verene,özetle; yetkiyi Hürriyet'e vermiştir Emeği geçen bütün Hürriyet alime sonsuz şükranlarımı sunar ve daha fazla sağlık çalışanı daha fazla hürriyet diyor, tüm sağlık camiasına saygılarımı sunuyorum.

Hurriyet Sagliksen Sanliurfa 3Hurriyet Sagliksen Sanliurfa 2