PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığına 21 Bin Liralık Promosyon Şoku!

Yılan hikayesine dönen Sağlık Bakanlığı promosyon süreciyle ilgili kulislere düşen bilgiye göre Ziraat Bankasının son teklif tutarının 21.000 TL olduğu yönünde.

Ekonomi 16.11.2022, 18:39 18.11.2022, 17:30 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığına 21 Bin Liralık Promosyon Şoku!

Sağlık Bakanlığı’nda promosyon süreci yaklaşık 2 aydır kafa karışıklıkları ile beraber devam ediyor.

Kamu bankalarıyla doğrudan Sağlık Bakan Yardımcısının görüşmesiyle başlatılan promosyon süreci, Strateji Daire Başkanının kontrolünde bugünlere kadar getirildi.

GEÇTİĞİMİZ HAFTAYA KADAR 30 BİNLER KONUŞULUYORDU

Geçtiğimiz haftaya kadar özellikle sendika kanallarında anlaşmanın 28000 ile 30000 TL arasında bir rakama olacağı, Bakan Fahrettin Koca’nın son bir görüşme ile tutarı 1000- 2000 TL artırmaya çalışacağı iddia edilmişti.

HAYAL KIRIKLIĞI YAŞATILACAK

Ancak gelinen noktada; bugün promosyonla ilgili ortaya atılan iddia 100 binlerce sağlık personeline yeni bir hayal kırıklığı yaşatacağı yönünde oldu.

3 YIL İÇİN 21 BİN LİRA

Ziraat Bankası’nın bugün Sağlık Bakanlığı Yetkililerine Türkiye genelinde bütün illeri kapsaması kaydıyla 3 yıl süre için 21000 liralık bir teklif sunduğu kulislere düştü.

Sabah saatlerinde konuşulan 21000 liralık teklif sonrası haber merkezimiz çeşitli kaynaklardan iddianın doğruluğunu araştırdı. saglikpersonelihaber.net

DUYUMLAR GÜÇLÜ

Sağlık Bakanlığı’ndan özellikle promosyon konusunda somut ve doyurucu bilginin alınmasının imkansız olduğu bugünlerde 21000 liralık teklifle ilgili güçlü duyumlar haber merkezimize iletildi.

SENDİKA GENEL BAŞKANLARI HALA SESSİZ

Promosyon konusunda dün yaptığımız haberde de Sendika Genel Başkanlarının sessiz kalmasını gündeme getirerek, sağlık çalışanlarının aylardır beklediği promosyonla ilgili sürece neden hâlâ dahil olmadıkları bilinmiyor.


Bankaların Sağlık Müdürlüğü Promosyon İhalesine Verdiği Komik Teklifler


BAKANLIK ŞİMDİ NE YAPACAK?

Ziraat Bankasının verdiği 21000 liralık teklif sonrası Sağlık Bakanlığı’nın nasıl bir yol izleyeceği sağlık camiasının yeni merak konusu olacağa benziyor.

SAMSUN'DA 27 BİN TL'LİK PROMOSYON HESAPLARA YATTI

Öte yandan geçtiğimiz hafta Samsun İl Sağlık Müdürlüğünün banka maaş promosyon anlaşması uyarınca ödemelerin personellerin hesabına aktarıldığı öğrenildi. 3 yıl süre için 27000 liralık anlaşma yapan Samsun İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı personeller, geçtiğimiz hafta içerisinde promosyon ödemelerini aldılar.

Yorumlar (75)
hemşire 2 hafta önce
her il kendi yapsın,bakanlık aradan çıksın
sabır sabır 2 hafta önce
seçimden sonra tek taraflı fesh ederiz. bizede öğrettiniz sonunda hileyi hurdayı. ya tamamını verirsiniz yada 6 ay sonra fesh edilirsiniz
başka banka lazım bize 2 hafta önce
ziraatten almak zorunda değiliz. başka bankalarla oturun masaya. zaten en son 5 bin liraya kandırdı bizi ziraat 5 yıllığına
Ali utku 2 hafta önce
Bu site daha önce kulislerde 27000 TL, 32000 TL
Duyduk demişti.
Şimdi 21000 diyor.
Dedikodu üretip,Devamlı ortalığı karıştırıyor
Dr 2 hafta önce
10 bin kişilik kurumlar bile çok daha fazlasına anlaşıyorken yüz binlerce çalışanı olan sağlık bakanlığı 21 bin lirayı kabul eder ise skandal bir karar olur. 3 yıl en az 50 bin olmalı!
kabul etmiyoruz 2 hafta önce
ne? bu rakam? şok yaşıyorum. 2 katı daha fazla almamız gerek. yarısını ancak bize verecek kimbilir öbür yarısıda sağlık bakanlığının cebine indirilecek... kabul atmiyoruz. hakkımızı yemeyin.
Muhtar 2 hafta önce
Ne olacaktı 45-50 bin alanlar var demekki üstünü kendileri alacak
gih 2 hafta önce
BABASININ HAYRINA BİZE BIRAKIN DEMEDİLER YA
Sağlık çalışanları 2 hafta önce
Sendikadan özellikle yetkili olup da etkili olmayan sendikadan 30 TL den aşağı olursa istifa etmezsem şerefsizim hiç sesleri çıkıyor mu
çökertilmiş halil 2 hafta önce
başkanım bende istifa edecem sen nereye ben oraya
gih 2 hafta önce
ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇTİKTEN SONRAMI İSTİFA EDECEKSİNİZ
Emine Eskicioğlu 2 hafta önce
Bakanlık devreye girmeden 27 binden bahsediliyordu şimdi neden 21 bine düştü ne değişti
Gg 2 hafta önce
Bu demek oluyor ki Üstüne yatacaklar
4dli 2 hafta önce
3 yıl için 21 üstü ambulans olarak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın