PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Maaşları Ne Kadar? Tediye - İkramiye ve Ek Ödeme Ne Kadar Alacaklar? 2022 Tüm Detaylar

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi maaşları, ek ödeme, ikramiye ve tediye ödemeleri 2022 yılının ocak ayı itibariyle gelen zamlarla yeniden şekillendi. 696 KHK ile taşerondan kadroya geçirilen, sonrasında İŞKUR aracılığıyla KPSS sınavı olmadan alınan istihdam edilen 4D sürekli işçilerin 2022 yılı ücretleri hesaplandı. 4D Sürekli işçilere ait Kamu işçi maaş tablosu? 2022 sürekli işçi maaşlarına dair tüm detaylar haberimizde..

Ekonomi 26.01.2022, 18:31 15.02.2022, 12:54 Zeynep Elmalı
Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Maaşları Ne Kadar? Tediye - İkramiye ve Ek Ödeme Ne Kadar Alacaklar? 2022 Tüm Detaylar

Kamuda 2018 yılında çıkarılan 696 Sayılı KHK ile  işçiler 4D kadrosunda istihdam edilmeye başlandı. Sağlık Bakanlığında da bu kapsamda yaklaşık 180 bin sürekli işçinin çalıştığı biliniyor. Diğer taraftan geçtiğimiz aylarda sözcü gazetesinin yaptığı özel haberle, işçilerin maaşları hemşire maaşını geçti yorumlarının ardından Kamu işçi maaş tablosu? merak edilen başlıklardan biri olmaya devam ediyor.

4D Sürekli İşçi Kadroları Hangileridir?

2018 yılı itibariyle taşeron şirketlerin altında görev yaparken 696 sayılı ile kadro verilen sürekli işçiler;  bilgi işlem, temizlik personeli, güvenlik görevlisi ve sayıları az da olsa klinik destek elemanlarıdır. 657 4 D kapsamında devlet tarafından çalıştırılan bu personeller, kamu kurumlarında sürekli işçi statüsünde görev almaktadırlar. Sürekli İşçilere dair daha detaylı bilgiye "Kamuda 4D Sürekli İşçi Ne Demek? 2022 Sürekli İşçi Maaşı ve Tediye Miktarları" başlıklı haberimize tıklayarak erişebilirsiniz.

 # 696 KHK ile kadroya alınan 4d sürekli işçilerin ocak 2022 dönemine ait zamlı maaş bordroları yayınlandı. Net maaş: 6.471,36 TL oldu. "4 D Sürekli İşçi Ocak Ayı Zamlı Maaş Bordroları Yayınlandı!" başlıklı haberimize tıklayarak detaylarını öğrenebilirsiniz.

2022 Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Maaşları

4D sürekli işçilere 2022 yılı içerisinde ödenecek olan sosyal yardımlar, sendikal kesintiler, ikramiyeler, tediyeler ve ek ödeme gibi gelir kalemleri tüm detaylarıyla aşağıda tabloda gösterildi. 

Günlük Ücreti: 201,66 TL olurken, Her ay yapılan sosyal yardım ödemesi 627,14 TL, yol yardımı 322,14 TL, Hizmet primi 626 TL üzerinden ödeme yapılacak.

* 696 KHK'lı, taşerondan kadroya geçen, 4/d'li işçi EN AZ alabileceği miktar hesaplandı.
* Yılda 3 defa verilen tediye, yılda 2 defa verilen ikarmiye ve yılda 1 defa verilen ek ödeme aylara bölünüp paylaştırıldı.
* Bu tabloda bazı branşların alabileceği tazminat ve nöbet ücretleri dahil değildir.
* Hesaplama ortalamadan yapılmıştır. 
* 100-150 tl miktarlarda değişiklik olabilir 

 # Sürekli işçilerin her ay aldıkları maaşın detaylı dökümüne "Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi 2022 Ocak Maaş Bordrosu" başlık haberimize, Yılda 4 defa aldıkları tediye ödemelerinin detaylı bordrosuna "Sağlık Bakanlığı İşçi 2022 Ocak Zamlı Tediye Bordrosu Belli Oldu" başlık haberimize ve yılda 2 defa aldıkları ikramiyelerinin detaylı bordrosu için "Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi 2022 İkramiye Bordrosu!" başlıklı haberimize tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

SÜREKLİ İŞÇİ GECE ZAMMI NEDİR?

Toplu İş Sözleşmesinde ayrı bir madde de düzenlenen uygulama ile gece döneminde (Akşam 20.00 ile Sabah 06.00 saatleri arası) çalışan işçilerin, çalıştıkları bu süreler için yevmiyelerinin yüzde 35 (yüzde otuz beş) zamlı olarak ödenmesi demektir. Ortalama bir hesaba göre bu ücret de saatlik 7 TL, bir günde yapılan gece mesaisi için yaklaşık olarak 70 TL civarıdır. 

SÜREKLİ İŞÇİLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALABİLİR Mİ?

Resmi mevzuatta yeri olmamakla beraber Sağlık Bakanlığında yetkili sendika olan Öz Sağlık İş tarafından 2021 yılında yapılan açıklamaya göre kendi sendikalarına üye olan işçilere 2022 yılının Ramazan Bayramında 250 TL, Kurban Bayramında ise 250 TL olmak üzere 500 TL ikramiye ödeyeceğini duyurdu. 

Kamu İşçileri: Geçinemiyoruz

Kamu işçisi sağlık çalışanları geçtiğimiz gün yaptıkları açıklamada, "İnsanca yaşamak istiyoruz" diyerek, acilen karşılanmasını istedikleri 5 talep için imza kampanyası başlatmıştı. "Sağlık İşçileri: Geçinemiyoruz!" başlıklı haberimize tıklayarak imza kampanyasının detaylarını okuyabilirsiniz. 

Yorumlar (47)
Doğru 9 ay önce
Bir kez daha sağlıkçının işçiden az aldığı doğrulandı... sağlıkçının taban maaşlarına 1500 tl iyleştirme şart..
Vatandaş 4 ay önce
Işçi sen kamuya nasıl girdiğini anlat devlet doyuramamış lafa bak siz devleti kendi babanızın malı mi sandınız dayınıza amcanıza ağlayıp hükümete işinizi gösteriyorsunuz sonra burda okumuş kaliteli vasıflı ve sorumluluk alan insanlara laf ediyorsunuz sen kamuya nasıl girdiğini kimin hakkını yiyip girdiğini anlat heee burda anlatma Allah biliyor ahirette ona anlatırsın...seni o işe alanlarda sende hepiniz bunun hesabını Rabbime vereceksiniz...Sen burda laf yetiştirme kendini düşün bence...
işçi 4 ay önce
gözünüz doymadıysa para toplaya lım..sizlere.devlet doyurama dı sizleri
Atla Gel Niyazi 9 ay önce
Doktordan fazla verin :) dokotrsan hastanelerde daha vasıflılar hepsintip fakültesi mezunu sonuçta ... üniversite sınavında barajı geacameyen adam burda doktordan fazla.maas alıyor
Bu para o emeğe az 9 ay önce
Ama hemşirenin sabit harici maaşı 3500…Dr nin 5000 civarı.sabit emekliliğe yansımıyor.doneri herkes alamıyor sorun burda
Exsen 9 ay önce
Kurban bayramında 2 nöbetim vardı fazlada mesaim 5 kuruş alamadım...temizlik personelim ise şefine yalvardı abi bir nöbet daha yaz güzel para yatıyor...
BJK 9 ay önce
yuh olsun
halil 9 ay önce
Hemşire maaşının sağlıkla alakası olmayan işçilerden (herkesin işine saygı duyuyorum) düşük olduğu bir sektörde çalışmak zulumdür. Hemşirelerimizde lisans mezunu ama hastanede çalışan diğer lisansiyerlerden az maaş alıyor ve sosyal değeri hiç yok. Sağlıkçıyı bu noktaya taşıyan recep akdağı minnetle anıyorum!!
YAA DOĞRU HER ZAMAN DOĞRU 9 ay önce
BU CENAZEYİ SAĞLIK BAKANLIĞI KALDIRACAK ADAM ARAMASIN ADAM GİBİ MAAŞ İSTİYORUZ BİZ OKUDUK ATANDIK KPSS İLE TELEFONLA İŞE BAŞLAMADIK NOKTA BİZİMLE MUKAYESE BİLE EDİLEMEZ SEÇİM YAKLAŞIYOR DİKKAT !!!!!!!!!!!!
2351 9 ay önce
Hangi sınavı kazanıp girmişler?Hangi okulu bitirmişler?Mitinglerde whatsapp tan fotoğraf çektirip sadakatlarını gösterdiler.Liyakat yok,sorumluluk yok ,kurumlarda memurları fişleyip sahiplerine bildiriyorlar , idarecilere baskı yapıyorlar ,hatta onları koltuğundan edecek kudrete sahipler ,alnının teriyle sınav kazanan memurları aşağılıyorlar ,Hatta geçen birisi bana memur maaşıyla nasıl geçiniyorsunuz dedi,çalışma barışı kalmamış, Çıkıp burada ahkam kesiyorlar .Onurunuz sahiplerinizin size verdiği maaş kadar. Aldığınız maaşı hakediyorsunuz da biraz g...tünüz kalkmadı mı? Ayrıca bu memur sen denen yavşakların memuru sattığı da aşikar.23 yıllık memurum ön lisans mezunuyum aldığım net 4695 tl.kimse bana ağır konuşmuşsun veya küfür etmeye kalkmasın aynen iade ederim.Benim yazdıklarım hepsine değil tabi ki adaletsizliğe ve onursuzluga
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?