PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı Koca Promosyon Sorununa El Attı!

Sağlık Bakanlığının geçtiğimiz günlerde promosyonla ilgili yeni anlaşmalar yapılmaması talimatının ardından Bakan Koca promosyonla ilgili flaş kararı kulislere düştü.

Ekonomi 12.10.2022, 23:56 13.10.2022, 00:47 Cansu Polat
Sağlık Bakanı Koca Promosyon Sorununa El Attı!

Sağlık Bakanı Koca, adeta yılan hikayesine dönen promosyonla ilgili çalışmalara bizzat katıldığı ileri sürüldü.

2 KAMU BANKASIYLA GÖRÜŞÜLÜYOR

Sağlık Bakanlığı kulislerinden edindiğimiz bilgiye göre; Sağlık Bakanlığı, Bakan Dr. Fahrettin Koca’nın da bizzat ilgilenmesi ile beraber 2 Kamu Bankası’nın yetkilileri ile promosyon konusunda görüşmeleri sürdürüyor.

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz hafta Sağlık Müdürlüklerine elektronik ileti göndererek promosyonla ilgili yeni anlaşma yapılmamasını istemişti.

TEKLİF TUTARINA GÖRE BAKANLIK İZİN VERİYOR!

Bakanlığın bu adımının ardından, Sağlık Müdürlüklerinin halihazırda iptal ettiği veya yenileme yapılan illerde bankaların teklifine göre olumlu ya da olumsuz izin verdiği öğrenildi

Bakanlığın kendi anlaşacağı ya da bir başka ifadeyle planladığı promosyon tutarından aşağı bir rakama teklif alan sağlık müdürlüklerine beklenilmesi talimatını verdiği belirtildi.

Promosyonla ilgili gelişmelerin birkaç hafta daha süreceği öğrenilirken anlaşma istenildiği şekilde neticelenirse yaklaşık 800.000’e yakın Sağlık Bakanlığı Personelinin aynı bankadan maaş alması öngörülüyor.

EKİM SONUNA KADAR BİTİRLMESİ HEDEFLENİYOR

Sağlık Bakanlığının promosyonla ilgili çalışmaları Ekim ayı sonuna kadar tamamlamayı planladığı da gelen bilgiler arasında.

Yorumlar (34)
Abuzer 2 ay önce
Bakanlık el attıysa çok bişey beklemeyin
Yazık. 2 ay önce
Geçmiş olsun üzerine su içelim
vatansever 2 ay önce
adalet ve emniyetten fazla olacak dendi fakat çok uzadı bu süreç daha fazla bekletilmemeli
Umut 2 ay önce
istanbul gibi büyükşehirde bir çalışan olarak kırsal bölge ile aynı promosyonu almak aynı mantık değil,umarım böyle bir hata yapmazlar..
hakedenler 2 ay önce
istanbul çokmu çalışıyor ankara merkez çevre illerden gelen hastaların hepsi ankarada bütün sağlıkçılar hak ediyor kırsaldakide canım
Vicdan 2 ay önce
Istanbulla kirsal kesimin ayni promosyonu almasini istemeyenler var sizinki maaşta onlarinki sadakami siz insansinizda onlar deilmi bu nasil bir insanlik disi bir akil sanki parasini sen veriyorsun o az alsin ben fazla diye bir dusunceye Allah nasil razi olsun senin vicdanin olmusta
diş TEK 2 ay önce
Promosyon aldığın maaşa bakar çalıştığın il e degil
Nevşehirli. 2 ay önce
Doğru diyorsun kırsaldakiler daha zor durumlarda çalışıyorlar onların sizlere göre daha çok alması lazım
Asya 2 ay önce
Zamanın birinde Bi mankende benim oyumla çobanın oyu birmi demişti cahilliğini göstermişti
Fehri 2 ay önce
Şimdiye kadar en yüksek rakama Harran üniversitesi anlaştı. İstanbul şimdiye kadar sanki yüksekmi anlaşıyordu?????
Selin 2 ay önce
Doktorla hemşire arasında da maaş olarak fark var. Senin mantığınla bakılırsa herkese maaşı kadar promosyon verilmesi seçeneği doğar! Peki sence bu mantıklı mı?
Önce birlik olmalıyız 2 ay önce
Anlaşılan o ki bu mantıklar çoğaldıkça bizlerden bir çorba veya çacık olmaz ben zihniyetinden biz zihniyetine geçememişiz hala büyükşehir imkanı ile kırsalın imkanlarıda aynı değil kırsaldaki kişiler bundan şikayet etmiyorsa büyükşehir deki kişi veya kişiler neden şikayetçi
M... 2 ay önce
Bu nasıl bir cahilce düşünce şeklidir...
Ceysi 2 ay önce
Haydi ya bu saglık bakanlıgı niye uyuyor
Vatandaş 2 ay önce
Bırakın şu fitne tohumunu serpıçmeyi ne keranınız varsa biri İstanbul'a aynı olurmu biri doktorun promosyonuyla aynı olurmuş az alacan az çok alana çok kardeşim bu havuz sistemi sigorta gibi düşün
Sağlıkçı 2 ay önce
Promosyon ihalesinide el atmışsa vah halimize.
Saglikci 2 ay önce
Bakanlik bu isi cozemiyorsa benim bir amca oğlu var ona söyleyeyim oda bir el atsın biraz da sevgisini katsın bu iş çözülür.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın