PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sabah Gazetesi: Memurların Aldığı Maaş Promosyonları 10 Kat Artacak

Sabah Gazetesi memurların aldığı banka promosyonları ile ilgili yaptığı haberde, sözleşmelerin iptali ile 10 katı promosyon ücretlerinin alınacağını yazdı.

Ekonomi 27.08.2022, 12:21 01.09.2022, 18:44 Cansu Polat
Sabah Gazetesi: Memurların Aldığı Maaş Promosyonları 10 Kat Artacak

Maaş promosyonları ile ilgili çalışmanın tüm ayrıntılarına ulaştığını iddia eden Sabah Gazetesi, temmuz memur zammının ardından bankalar tarafından ödenen maaş promosyonlarında, banka tarafında daha fazla kazanç elde edildiği vurgulanarak, bu nedenle memurların promosyon ödemelerinde de artış beklentisi olduğunu kaydetti.

Promosyon Komisyonları Bankalarla Görüşüyor!

Bazı bankaların kamu çalışanlarına yaptığı promosyon ödemesini artması sonucu diğer kurumlarında harekete geçerek promosyon komisyonlarının bankalarla görüşmelere başladığı ve promosyonların artırılmasının amaçlandığı Sabah Gazetesi haberinde yer aldı.

2007 yılı 21 sayılı Başbakanlık Promosyon Genelgesini hatırlatan Sabah Gazetesi, banka promosyonun üç kişilik bir komisyon tarafından belirlendiği, bu komisyonun harcama yetkilisi başkanlığında, yetkili sendika temsilcisi ile kurum temsilcilerinden oluştuğunu kaydetti.

Banka Promosyon Komisyonunun, bankalarla pazarlık yaparak promosyon alınmasını sağlandığı kaydedilen haberde, verilecek promosyonun tamamının personele dağıtıldığı, promosyon ödemelerinin ise en az 2 ile 5 yıl arası süreyi kapsadığı belirtildi.

Eski Promosyon Sözleşmeleri İptal mi Edilecek?

Promosyon Komisyonları süresi henüz bitmemiş sözleşmelerin iptali için bankalarda hali hazırda görüşme yaptığı, süresi bitmemiş sözleşmelerin iptal edilerek tazminat maddesinin işletilmesi ve düşük kalan promosyonun yeniden güncellenmesinin sağlanacağını kaydedildi.

Promosyon İptal Edilerek Tazminat Maddesi Devreye Sokulacak!

Promosyon sözleşmelerinde “ilk yıl sözleşmenin fesih edilmesi halinde tamamının, ikinci ve üçüncü yıl fesih edilmesi durumunda ise promosyon tutarının yüzde 50’sinin iade eder” maddesi olduğunu belirten Sabah Gazetesi, 2019 yılında 3 yıllık için personel başına örneğin 3000 TL alan bir kurumun sözleşmesindeki tazminat maddesini yürürlüğe sokacağını belirtti.

Yeni Sözleşme 30 Bin TL Olacak!

Sözleşmesini fesih ederek tazminat maddesini yürürlüğe sokacak olan bir kurumda, her personel için 1500 TL iade ücreti çıkacağı ancak yeni sözleşmenin örneğin 30.000 TL üzerinden imzalanacağı vurgulandı.

Yorumlar (9)
ADANALI SAĞLIK MEMURU 1 ay önce
BUNU YAPABİLECEK LİYAKAT SAHİBİ İDARECİ VARMI GÖREN DUYAN OLDUMU
parasever 1 ay önce
sabah müslüman gazetedir, hadi hayırlı olsun.
sağ mem 1 ay önce
kaynağa bak sabah müsvettesi
Memur 1 ay önce
asparagas..kaldı ki gerçek olsa bile istanbul sağlık müdürlüğü 5 yıllığına 5.000 tl ye imza atar .heryer iptal ediyor ekleme istiyor istanbul sağlık müdürü kemal memişoğlu ndan tık ses yok.onun tek derdi sağlık bakanı olmak en azından milletvekili olup kesesini tıka basa doldurmak..yancılarıyla mutlu mesut yaşamak.
He he 1 ay önce
Sabah gazetesinin yaptığı hangi haber doğru acaba sayın editör inanalım mı hiç inandırıcı değil.sizde boşu boşuna bu haberi yapmayın.izlenme oranının düşebilir.
Kuntakinte 1 ay önce
Tuvalet kağıdı olarak kullandığım gazeteyi kaynak göstermeyin lütfen
Eren 1 ay önce
Çok iyi olur
Eren can 1 ay önce
Emeklileri hiç düşünen yok. Emekliye maaşının 3 katı 4 katı verilmesi lazım bence bakanlık emekliler için yardımcı olsun
Hüseyin öğretmen 1 ay önce
Onu anladıkta bu devlete yıllarca çalışmış memur emeklileri neden ü üvey evlat muamelesi görüyor. Onu açıklayacak bir kurum yokmu? En az 2 milyon memur emeklisi var eşi çoluk çocuğa ile bu sayı 6-7 milyon eder en geç haziranda seçim var. Hatırlatayım dedim. Bizi düşünmeyeni biz neden düşünelim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?