PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

İşçinin 16 Bin Lira Maaş Aldığını Gören Doktor: 'Biz Malın Önde Gideniyiz' Dedi

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Ege Bakım ve Onarım merkezinde çalışan bir işçinin 16 bin liralık maaş bordrosunu gören doktor "Bu biz doktorların ne kadar salak, gerizekalı ve de mal olduğunu net bir şekilde gösteriyor!" dedi.

Ekonomi 18.05.2022, 06:09 18.05.2022, 18:36 Cansu Polat
İşçinin 16 Bin Lira Maaş Aldığını Gören Doktor: 'Biz Malın Önde Gideniyiz' Dedi

Bu bordro Sahil Güvenlik Komutanlığı,Ege Bakım ve Onarım merkezinde çalışan bir işçinin bordrosu. Gördüğünüz gibi 16 bin lira maaş alıyor.

Benim bir yazımın altına “Ben işçiyim 16 bin lira maaş alıyorum. Doktor 8 bin maaş mı alıyor? Millete niye yalan söylüyorsunuz?” diyerek paylaşmış.

Ben de şöyle bir cevap yazdım;

“Abdullah bey; Öncelikle bizle maaş bordronuzu paylaştığınız için çok teşekkür ederim.Bu maaş bordrosu ile ülkedeki çarpıklığı bir kez daha göz önüne serdiniz.

Sahil Güvenlik Komutantığı Ege onarım ve destek biriminde çalışan bir işçinin 16 bin lira aldığı bir ülkede Uzman doktor 7479 lira alıyor.

Bu biz doktorların ne kadar salak, gerizekalı ve de mal olduğunu net bir şekilde gösteriyor!

Evet biz malız.

Bildiğin mal!

Mal olmasak lisede o kadar ders çalışıp derece yapar mıydık?

Mal olmasak Üniversite sınavında ilk 20 bin arasına girer miydik?

Millet gezip gençliğini yaşarken biz günlerce, gecelerce, ağız burun, dalak, ciğer, .öt hastalıkları çalışır mıydık?

Millet deniz kenarında kebap yaparken, biz kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde yıllarca mecburi hizmet yapar mıydık?

Ameliyat yapmak, insan kurtarmak, kan, idrar, bok içinde kalmaya ne gerek var?

Haklısın.

Biz malız.

Malın önde gideniyiz hemde.

Valla ben hükümetin yerinde olsam bu kadar malı bulmuşken “Herkes muayeneye gittiği doktora bir tur binsin” diye bir kural da çıkartırım.

Böylece okuyana, çalışkana öfke duyan, üniversite sınavlarında hiç soru yapamayan ya da bir kaç soru yapan en az 1 milyon kişinin oyunu kazanırım.

İtiraz mı ediyorlar? İstemeyen gitsin anasını satayım.

Açarım Bir sürü Tıp fakültesi, hızlı eğitimle 2-3 yılda Doktor yetiştiririm.

Çok mu zor?

Bu maaş bordrosu şunu net gösteriyor, ders çalışmaya, derece yapmak için yırtınmayau gerek yok.

İşçi ol, çöpçü ol, kurye ol.

Ne gerek var doktor olmaya

Bu arada harbi delikanlıymışsın.

Bize güzel bir gol attın” dedim.

Eksik bir şey var mı?

Dr. Deniz Aslan

Yorumlar (69)
Hemşire 2 ay önce
Gerçekten çok yazık doktorlar çok haklılar.
burak 2 ay önce
isci adindaki moron beyinsiz
doktor dedigin senin gibi her yerde bulunabilen bir insan degil, 20 senede yetisiyor, senin zihniyetin belli zaten, ilkokul mezunlarina ulke yonettirir
adalet 2 ay önce
üniversite okumayı kız arkadaşla nargile kafede boy göstermek sanan parlak zekalı arkadaşım gir bakalım o üniversiteye de bakalım nargile kafeye gidecek zamanın kalıyor mu insanlar o dersleri geçebilmek için saçlarını döküyor.
İşçi 2 ay önce
harbi malmışsın deniz aslan sen üniversite okurken,kız arkadaşınla nargile cafelerde boy gösterirken o ücretini çok bulduğun arkadaş gençliğini günde 12 saat çalışarak çoğu zaman 2 haftada bir izin kullanarak geçirdi sen şimdi doktor olup kendi maaşını işçi ile kıyaslıyorsun ya hiç emsallarinin özel muayenehane açıp 600 tl muayene ücreti alarak lüks yaşamlarına devam ettiğini yazmıyorsun,neden çünkü adama fırsatın vardı değerlendirseydin derler, ama o ücretini paylaştığın adamın bu şansları olmadı olmayacak.
saglık çalışanları 2 ay önce
Belediyelerin hepsi böyle iller bankasının milletin parasını hizmet için harcayacaklari yerde böyle maaslar vererek çarçur ediyorlar baksanız böyle maaşlar veren belediyeler borç batagindalar ancak buna rağmen dünyanın zamini yapıyorlar çalışanlarına böyle bir şey olabilir mi bir zabıta 12 bin TL bir işçi 11 bin TL bir teknisyeni 10 bin TL bir masa başı çalışanı 10 bin TL bir itfaiye erinin 10 bin TL aldığı belediyelerden ne beklenir ne yapıyorlar ne katma değerleri var ki ne üretiyorlar ki bu kadar maaş alıyorlar veriyorlar buna kimse bir şey demiyor.borç batagında olduklarını bile bile çalışanlarına en az % 60,70 zam yaptılar bu nasıl oluyor Allah aşkına
saglık çalışanları 2 ay önce
baksanız belediyelerin hepsi Borç batagindalar ama böyle ballı maaş verirler kendilerine sonra para yok devlet destek çıksın derler paraları alırlar maaş olarak millete hizmet etmeye gelince en borçlu kurumların başında gelirler borçluyuz hizmet edemiyoruz derler bu olanlara kimse dur demeyecek mi ulan biz sağlık çalışanları devlete kazandırdığını halde örneğin bir hastane aylık 13 trilyon kaziniyorsa bunun yarısı devlete gider bu belediyeler hiçbir katkısı olmaz ama bu kadar yüksek maaş alırlar
Harun 2 ay önce
Ya Allah aşkına mağdur edebiyatı yapmasın.
Uzman Doktor aldığı en az 20.000₺ döner bahsetmez....
Bu doktorlara ne versen az derler...
Sadece Pratisyen Hekimler mağdur. Buna katılıyorum. Pratisyen Hekim dışında hiçbir Uzman Hekim ve üstü mağdur değil azda almıyorlar. Maaşlarının 4 katı kadar aldıkları döner sermayeden niye bahsetmiyorlar.

Pratisyen Hekimden çok Uzman Hekim ağlıyor...

Gözü aç bu Uzman Hekimlerin...

Şu hakikat evet Doktor bu ülkede hakettiği maaşı almıyor. Ama bu doktorlar Pratisyen Hekimler. Uzmanlar değil...
işçi 1 ay önce
adam bide 20 bin mi 7.500 mü demiş ulan ben o kadar maaş alamıyorum sen neyi beğenmiyorsun,defol git bas istifanı özelde çalış .mk senin ve senin zihniyetinde ki istemezükçüleri dinlemekten bıktık.
Uzman Tabip 2 ay önce
Harun sen ne mal adamsın.
Döner sermaye dağıtan hastane kaldı mı mal
Criiss 2 ay önce
Yalancı serefsiz.kim o parayi aliyormus..
Hhhhh 2 ay önce
Maaşın yarısından az döner aldım. Ki çalıştığım bölüm ve ve hastane itibari ile yüksek performanslıyım.
orhan 2 ay önce
bilmediğin konularda mal mal yazmışsın. 15 yıllık uzman hekimim ve 2 yıldır 1 kuruş döner almadım sabit dışında. çalıştığım hastanede kimse almadı. ama senin gibi mallar anlamaz, bilmez, boş boş yazar.
Yspsavar 2 ay önce
Harun adamsan eğer sana 1.22 tllik döner bordromu atayım o iddia ettiğin 20 k döneri alayım senden ahlaksız herif. Döner dağıtan 3 -5 hastane var tutturmuşsunuz döner de döner. Sizin gibi ahlaksız yspnin sabitlerine zam yapmaktan döner mi kaldı devlette
bodroma 2 ay önce
ben sana bir aylık maşımı vereceğim bodroma bahse girermisin hadi bir tarafın yetiyorsa 20 bin mi yoksa 7500 mü sende o yürek varmı koyuyormusun maaşını ortaya hadi hadi
SAĞLIKÇI 2 ay önce
20 BİN DÖNER YERİNE 20 BİN MAAŞ OLSA KİMSE SÖZ ETMEZ. DÖNER KİMSEYE GÜVENCE DEĞİL
saglıkçılar 2 ay önce
Borç bataginda olan bu belediyelerin bu kadar yüksek maaş vermesi doğru değildir kimin parasını kime dağıtıyorsunuz be zabıta sabahtan akşama kadar gezer ne iş yapar ne üretir bir pazar yerlerini denetler o kadar ne riski var ne emegi var ki bu kadar maaş alırlar bir işçi ne yapar bir çöp toplar bir şakak temizlwr o kadar bir itfaiye ekipleri ne iş yapar ayda yılda bir yangın çıkacaktı millet işte görsün hesabı gün boyu otururlar yada birkaç çiçek sularlar o kadar biz sağlık çalışanları da canı pahasına çalışır kazanır can ile uğraşır ama kamuda en düşük maaşı alıyoruz.zabıta 11 bin itfaiye eri 10 bin işçi 12 bin ohhh ne güzel la can teslim ettiğiniz hasta teslim ettiğiniz doğumdan ölene kadar şifa dagıtan eller bir hemşire herşey dahil 8300 tl bir hekim herşey dahil 14 bin tl gerçekten malız ha bir işçi ol çöpcü ol hiç bir sorumluluğu mis gibi 11 bin tl cepte biz gerçekten malız haa
saglıkçılar 2 ay önce
Belediyelerin hepsi böyle iller bankasının milletin parasını hizmet için harcayacaklari yerde böyle maaslar vererek çarçur ediyorlar baksanız böyle maaşlar veren belediyeler borç batagindalar ancak buna rağmen dünyanın zamini yapıyorlar çalışanlarına böyle bir şey olabilir mi bir zabıta 12 bin TL bir işçi 11 bin TL bir teknisyeni 10 bin TL bir masa başı çalışanı 10 bin TL bir itfaiye erinin 10 bin TL aldığı belediyelerden ne beklenir ne yapıyorlar ne katma değerleri var ki ne üretiyorlar ki bu kadar maaş alıyorlar veriyorlar buna kimse bir şey demiyor.hemşire saglıkçı toplamda herşey dahil 8300 tl maaş alırken bir işçi 11 bin tl alıyor bir hekim herşey dahil 15 bin tl alırken bir işçi 11 bin tl alıyor vay be ne güzel bir ülkeyiz ha
İşçiler. 2 ay önce
BELEDİYE İŞÇİLERİMİ ŞİMDİ DERT OLDU BU KAFAYLA HAK ARANMAZ..
Lisans hemsire 2 ay önce
Dayanamiyorum artik 5200 + 2390 lira odeme aldim. Acil serviste anam dinim agliyor. Baska hic bi odeme yok dayanamiyorum zoruma gidiyor ben basit biis yapmiyorum gerginlik stres yorgunluk tukenmislik hersry var
Laboratuvar Teknikeri 2 ay önce
Performans paraları gelirken iyiydi demii.Demediniz ki subay astsubay,hakim savcı avukat,zabıta maliyeci performans mı alıyor,hakkettiğimiz bir maaş isteriz,biz yardımcı sağlık personeli ile yaktınız,10 yıldır performans nedir almadık.
Dürüst Adam 2 ay önce
Ya kardeşim senin meslekten 10 kişi bir doktor kalifiyesinde değil neyi anlatıyorsun sen? Adamlar çocukluktan beri çalışkan olacak 2 milyon kişilik sınavda ilk 20 bine girecek. 6 sene dünyanın en zor branşlarından birisini okuyacak, dünyanın en zor sınavlarından birisinde yine derece yapacak üstüne 4 yıl uzmanlık okuyacak. Sen diyeceksin ki astsubay, hakim. Nasıl hak edecek bu adamlar daha? Adamın çeyrek asrı okumakla geçiyor sen burada akıl veriyorsun. 1m sıralamayla iki yıl okumaya benzemez. Saygınız olsun biraz.
asd 2 ay önce
ulan bir siktir git amk gavatı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?