Kendi alanındaki başarıları ve emek verdiği sağlık çalışmaları ile öne çıkan Sarıkaya'nın çabaları, hastane yönetimi ve hastalar tarafından takdirle karşılanıyor. Hasta memnuniyetini ön planda tutan Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, Van'daki sağlık hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik özverili çabalarıyla toplumun takdirini topluyor.

Önceki dönemlerde yaşanan aksaklıkların ardından, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi artık yeni bir döneme adım atıyor. Başhekim Doç. Dr. Remzi Sarıkaya'nın öncülüğünde hastanede yapılan yenilikler ve yeni üniteler sayesinde hizmet kalitesi önemli ölçüde arttı. Daha çeşitli branşlarda hizmet sunmak amacıyla açılan yeni üniteler ve merkezler, Van ve bölgedeki vatandaşlardan tam not alıyor. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Doğu Anadolu Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde de önemli bir sağlık üssü olarak hizmet veriyor. Günlük ortalama 15-20 bin hasta ve yakınının giriş yaptığı hastane, artık hizmetin daha da ileri seviyelere çıkmasıyla bölgedeki sağlık alanında önemli bir rol üstleniyor.

Düzce üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Kayıkçı Oldu! Düzce üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Kayıkçı Oldu!

Hastane Başhekim Doç. Dr. Remzi Sarıkaya yönetiminde olan hastanede hizmet kalitesinin arttırılmasının yanısıra, ülke genelinde ilk defa uygulanan başarılı ameliyatlar, sağlıkta kalite standartları kapsamında hijyenik, ferah bir sağlık merkezi haline geldi.

Yoğun ve tempolu çalışma ortamında, günlük rutin vizitler atarak hastalarla yakından ilgilenen Sarıkaya'nın Van için bir şans olduğu değerlendiriliyor.

Hastane çevresinde çöp topladı

Geçtiğimiz günlerde hastane yönetimi ile birlikte, vatandaşların şaşkın bakışları arasında eline aldığı çöp poşetleriyle hastane yerleşkesinde çevre temizliği konusunda büyük bir farkındalık göstererek hastane çevresinde yerlere gelişi güzel atılan çöpleri topladı. Bu davranışı da kamuoyunda büyük takdir topladı.

Hasta yakınlarının dertlerine ortak oluyor

Başhekim Sarıkaya, hastane yönetimi ve diğer işlerin yanı sıra ameliyatlar ve hasta yakınlarıyla da yakından ilgileniyor. Vatandaşlar, bölgeye hizmet veren hastanenin Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya’ya ve hastane yönetimine hizmetlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getiriyorlar.