Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yüzlerce sağlık personelinin çalıştığı ve binlerce vatandaşın tedavi gördüğü bir kurumda, bu tür olayların tekrarlanması, tepkilere neden oldu. Başhekim Prof. Dr. Şevki Hakan Eren, daha önce yaşanan olaylarda yeterli güvenlik önlemi almadığı gerekçesiyle istifa çağrısıyla karşı karşıya kaldı, ancak bu çağrı cevapsız kaldı. Son bomba paniği, tepkilerin yetersiz kaldığı bir kez daha kanıtladı.

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi, güvenlik konusundaki eksiklikleriyle gündeme gelirken, halk sağlığı ve sağlık çalışanlarının güvende olması gerektiği vurgulanıyor. Başhekim Prof. Dr. Şevki Hakan Eren'e yöneltilen istifa çağrıları ise hastane yönetiminin bu konudaki ciddiyetini sorgulatıyor. Güvenlik önlemlerinin artırılması ve sağlık çalışanlarının korunması için adımların atılması gerektiği bir kez daha dile getirildi.

CAN GÜVENLİĞİ YOK

"Torba Kanun" Teklifinin Birinci Bölümündeki İlk 29 Madde TBMM Genel Kurulundan Geçti! "Torba Kanun" Teklifinin Birinci Bölümündeki İlk 29 Madde TBMM Genel Kurulundan Geçti!

Hastanenin en yoğun olduğu saatlerde acil servisi kapısına şüpheli çanta bırakılmasını hastane güvenlik görevlilerinin nasıl göremediği merak konusu oldu.

Yüzlerce vatandaş bir anda bomba paniği yaşarken Başhekim Prof. Dr. Şevki Hakan Eren’e bir kez daha güvenlik önlemi için tepki yağdı. Başhekim Eren’in yaşanan olaylardan ders çıkarmadığı görülürken Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık çalışanlarının ve vatandaşların can güvenliğinin bulunmadığı bir kez daha gözlemlendi