CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba tarafından ortaya atılan iddiaya göre; Adli Tıp Kurumunda çalışan bir memurun whatsapp durumuna “helallik vermiyorum “yazdığı için açığa alındığı ileri sürüldü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Adli Tıp Kurumu’nda mühendis olarak çalışan ve 11 yakınını depremde kaybeden Mahir Polat’ın, WhatsApp durum mesajına “Adıyaman’dan helallik istiyor, helallik vermiyorum” diye yazdığı için Adalet Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldığını söyledi.

 Ağbaba, “Be vicdansızlar, be acıma duygusunu kaybetmişler; 11 yakınını kaybeden Mesut Polat’ın paylaşımında hangi suç var? Cumhurbaşkanı'nı eleştiriyor diye, ‘helallik vermiyorum’ diyen bir memuru görevden uzaklaştırıyorlar. Maalesef bu kadar vicdansızlık yeryüzünde görülmedi” dedi.

Mahir Polat açığa alındı

Veli Ağbaba, bugün yaptığı açıklamada, Adli Tıp Kurumu’nda mühendis olarak çalışan ve 11 yakınını depremde kaybeden Mahir Polat’ın WhatsApp durum mesajına “Adıyaman’dan helallik istiyor, helallik vermiyorum” diye yazdığı için Adalet Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasını eleştirdi.