Kaza, H.A. adlı kişinin 46 AFG 236 plakalı Tofaş marka otomobiliyle seyir halindeyken direksiyon hakimiyetini kaybederek Volkswagen marka bir minibüse çarpması sonucu gerçekleşti. Çarpmanın etkisiyle otomobilde bulunan sürücü H.A. ve yanında bulunan 4 kişi ile minibüsteki 1 yolcu yaralandı.

Doktorun Hızlı Müdahalesi

Kaza sırasında bölgeden aracıyla geçmekte olan dahiliye uzmanı Dr. Harun Yerhan, durumu fark ederek hemen olay yerine müdahale etti. Dr. Yerhan, ambulanslar gelene kadar yaralılara ilk yardım uyguladı ve çevredeki kişilere yapılması gerekenleri anlattı. Özellikle otomobil sürücüsüne moral vererek, sakin kalmalarını sağladı.

İtfaiye ve Sağlık Ekiplerinin Müdahalesi

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, sıkışan yaralı sürücüyü araçtan çıkardı ve sağlık ekiplerine teslim etti. İlk müdahalenin ardından yaralılar, hastaneye kaldırıldı. Dr. Yerhan, yaptığı açıklamada, “Tam bu bölgeden geçerken kazaya şahit olduk, meslek refleksi durup müdahale ettim. Bir tanesi ağır-orta yaralı, diğerleri ise hafif yaralı idi. İnşallah Rabbim sağlıklarını kavuşturur,” dedi.

Hatay’da Sağlık Krizi: Ameliyatlar Malzeme Eksikliği Nedeniyle Erteleniyor! Hatay’da Sağlık Krizi: Ameliyatlar Malzeme Eksikliği Nedeniyle Erteleniyor!

Yaralıların Durumu

Hastaneye kaldırılan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Yaralıların tedavileri sürerken, Dr. Yerhan’ın hızlı ve etkili müdahalesi, olay yerinde bulunanların takdirini kazandı.