Burdur Devlet Hastanesi’nin yanı sıra Isparta Devlet Hastanesinde de uzun yıllar başhekimlik görevini yapar Op. Dr. Ali Necati Dolupçu’nun hayatını kaybetmesi sonrasında çok sayıda seveni taziye mesajı yayımladı.

Bir süredir Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavi gördüğü öğrenilen SDÜ Rektör Yrd. Prof. Murat Dulupçu'nun babası Dr. Ali Necati Dulupçu, gece saatlerinde yaşamını yitirdi.

Vefat eden Dr. Ali Necati Dulupçu, Burdur'da ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Isparta Asri Mezarlığında toprağa verildi.

NNC Medya Ailesi olarak, Burdur'a uzun süre hizmet veren Op. Dr. Ali Necati Dulupçu'ya Allah'tan rahmet, dost ve akrabalarına başsağlığı dileriz.

Op. Dr. Ali Necati Dulupçu kimdir ?

1933 yılında Isparta’da doğan Op. Dr. Ali Necati Dulupçu, Liseyi Afyon’da okuduktan 1957 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak doktor oldu.

Mezun olduğu yıl Isparta’da Belediye Tabibi olarak görev yaptı.

Askerliğin ardından Ankara Tıp Fakültesi Birinci Cerrahi Kliniğinde asistanlığı kazandı ve 1964 yılında Genel Şirürji Mütehassısı oldu.

1967 yılında Burdur Devlet Hastanesi’nde göreve başladı. 1976-1987 Burdur Devlet Hastanesine Baştabiplik yaptı.

1992-1998 yıllarında ise Isparta Devlet Hastanesinde Baştabip olarak görev yaptı. O dönemde Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi ve hastanesinin kurulmasına aktif katkı sağladı.

1998 yılında emekli olduktan sonra Isparta Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü yaptı.

Isparta Şifa Tıp Merkezi, Eğirdir Hayat Tıp Merkezi, Isparta Davraz Yaşam Hastanesi Hariciye mütehassısı olarak çalıştı.

Ayrıca 10 yıldan fazla Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları Komisyonu Cezaevleri izleme kurulunda görev aldı.

Isparta-Burdur Tabip Odasının Onur Kurulu üyeliğinde bulundu. Bu yıl 14 Mart Tıp Bayramında hekimlikte 66. yılına girmişti.