Isparta'da geçmişte hemşirelik yapmış ve emekli olmuş olan 2 çocuk annesi Zeynep Naile Dilmaç (50), umutla tıkladığı bir internet reklamının ardından dolandırıcıların hedefi haline geldi. Yüksek kazanç vaadiyle kurulan kredi tuzaklarına düşen Dilmaç, 12 bin 500 dolarlık bir dolandırıcılık sonucu hayatının en zorlu dönemlerinden birini yaşadı.

Kandırılan Emekli Hemşire Anlatıyor: Zeynep Naile Dilmaç, geçen yıl evinde internette gezinirken karşısına çıkan küçük yatırımlarla büyük kazanç vadeden bir reklama tıkladığını belirtiyor. Dilmaç, reklamın kurumsal bir firma gibi göründüğünü ifade ederek, başlangıçta sadece 250 dolarlık bir yatırım yaptığını ve kazanç elde ettiğini söylüyor.

İlk yatırımının ardından telefonla kendisini arayan dolandırıcıların, daha büyük meblağlarla yatırım yapması halinde daha fazla kazanabileceğini söylemesiyle işler değişti. Dilmaç, dolandırıcıların 25 bin dolar gibi rakamlardan bahsetmesine rağmen buna karşılık olarak yeterli parasının olmadığını iletti. Ancak bu noktada dolandırıcılar, Zeynep Naile Dilmaç'ın güvenini kazanarak ondan 12 bin 500 dolar tutarında kredi çekmesini sağladı.

Dolandırıcılar tarafından sanal para uygulamasına aktarılan bu meblağın başlangıçta artan bir kazançla geri döndüğünü gören Dilmaç, umutla bu yatırıma devam etti. Ancak zamanla hesabındaki paranın izleri kayboldu ve 45 bin dolarlık kazancının yerini boşluklar aldı. Dolandırıcılarla iletişim kurduğunda ise işler daha da karmaşık hale geldi.

Zeynep Naile Dilmaç, dolandırıcıların kendisini tehdit ettiğini ve hatta sakıncalı fotoğraflarını internette yayacaklarıyla ilgili korkunç tehditlerde bulunduklarını anlatıyor. Ancak Dilmaç, bu noktada pes etmeyerek savcılığa şikayette bulunduğunu ve diğer mağdurlarla da iletişim kurarak bilgi paylaştıklarını belirtiyor.

Zeynep Naile Dilmaç'ın sözleri, "Paramın geri geleceğini düşünmüyorum. Lütfen bu dolandırıcılara inanmayın, kanmayın. İnternette gördüğünüz her şeye kapılmayın. 'Ben dolandırılmam' demeyin, insanı öyle ikna ediyorlar ki şaşarsınız" şeklinde konuştu.