Son olarak, Almanya'da bir araya gelen Türk doktorların paylaştığı bir fotoğraf karesi yeni bir tartışma başlattı. Fotoğraf, Türk doktorların yurtdışındaki birlik ve dayanışmalarını yansıtıyor ve beyin göçü sorununa yönelik dikkatleri bir kez daha çekiyor. Türkiye'nin yetiştirdiği nitelikli sağlık uzmanlarının yurt dışına yönelmesinin sağlık sektörü ve toplum üzerindeki etkileri konusunda tartışmalar sürüyor.

Sağlık sektöründe olduğu gibi birçok alanda ülkemiz, ciddi bir beyin göçü sorunuyla karşı karşıya. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Giderlerse gitsinler" sözü, hekimlerimiz ve sağlık çalışanları arasında hala hafızalarda taze bir iz bırakmışken, birçok uzman ve sağlık personeli, daha iyi koşullar ve çalışma şartları için Almanya başta olmak üzere pek çok farklı ülkeye göç etmeye devam ediyor.

Almanya'da çalışan Türk doktorlar, son olarak paylaştıkları bir fotoğraf karesiyle gündeme geldi. Bu fotoğraf, onların yurtdışında birlik ve dayanışma içinde olduklarını ve ortak hedeflerle yola çıktıklarını gösteriyor. Türkiye'nin yetiştirdiği nitelikli sağlık uzmanlarının yurt dışına yönelmesi, ülkemizde sağlık sektöründe yaşanan uzman eksikliğini daha da derinleştiriyor.

İzmir’de Hastane Yemeğinden Kurt Çıktı! İzmir’de Hastane Yemeğinden Kurt Çıktı!

Hannover kentinde bir araya gelen doktorların o buluşması sosyal medya üzerinden 'Sayımız hızla artıyor' notu ile paylaşıldı.

beyin

aaaa-1