Sel felaketinde kaybolan ve saatler sonra bulunan Doktor Selman Bağışlar ile eşi Mihriban Bağışlar için düzenlenen bu veda töreninde meslektaşları ve hasta yakınları, genç doktorların ardından gözyaşı döktüler.

Doktor Selman Bağışlar, Okmeydanı Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'nde üç yıldır anestezi asistanı olarak görev yapmaktaydı. Üç ay önce evlendiği İstanbul Üniversitesi Diyetisyen 3. sınıf öğrencisi olan eşi Mihriban Bağışlar ile birlikte Kırklareli'nde yaşanan sel baskınında Demirköy İlçesi İgneada Beldesi'nde tatilde bulundukları sırada sel sularına kapılarak kaybolmuşlardı. Üç ay boyunca süren arama çalışmalarının ardından Bağışlar çiftinin cesetleri bulunarak İstanbul'a getirildi.

Doktor Selman Bağışlar'ın ve eşi Mihriban Bağışlar'ın cenazeleri, Kırklareli'nde yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden Bağışlar'ın üç yıldır görev yaptığı Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'ne getirildi. Hastane önünde düzenlenen cenaze törenine, Selman Bağışlar'ın babası Halil ve annesi katıldı. Duygusal bir atmosferde gerçekleşen tören, dualar eşliğinde ve gözyaşları içinde son buldu.

Sel felaketinde hayatını kaybeden doktor çiftin cenazeleri daha sonra son yolculuklarına uğurlanmak üzere Zeytinburnu Taş Camii'ne götürüldü. Burada kılınacak öğle namazının ardından Doktor Selman Bağışlar'ın cenazesi toprağa verilecek, Mihriban Bağışlar'ın cenazesi ise İstanbul'da sevdiği anneannesinin yanına defnedilecektiği belirtildi. Bu acı kaybın ardından, aile ve meslektaşları, Doktor Selman Bağışlar ve eşi Mihriban Bağışlar'ı özlemle anmaya devam ediyor.

Ankara Eğitim Araştırma Hastanesinde silah sesleri! Ankara Eğitim Araştırma Hastanesinde silah sesleri!