Polis, Dr. Rümeysa Keleş'in ölümünü titizlikle incelemeye devam ediyor ve sağlık kuruluşları da bu trajik kayıp nedeniyle başsağlığı mesajları ilettiler.

Dr. Rümeysa Keleş'in ani kaybı, sağlık camiasının yanı sıra geniş bir kitleyi etkiledi. Ancak, genç doktorun ölüm nedeni hala bir sır perdesi taşıyor ve soruşturma sonuçları bekleniyor.

DR. RÜMEYSA KELEŞ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NEDEN ÖLDÜ?

Dr. Rümeysa Keleş, Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği'nde asistan hekim olarak önemli bir rol üstlenmekteydi. Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından yapılan açıklamada, Dr. Rümeysa Keleş'in vefat ettiği duyuruldu. Sağlık camiası, Dr. Keleş'in kaybı nedeniyle büyük bir üzüntü içindedir.

DOKTOR RÜMEYSA KELEŞ ÖLÜM SEBEBİ BELLİ OLDU MU?

Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği'nde asistan hekim olarak çalışan Dr. Rümeysa Keleş, kendi yaşamına son verdi. Bu acı olay, sağlık camiasını derin bir üzüntüye boğdu. Konuyla ilgili Türk Tabipler Birliği şu açıklamayı yaptı: "Bugün iki genç meslektaşımızın yaşamlarına son verdiğini öğrendik. Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği'nde asistan hekim olarak görev yapan Dr. Rümeysa Keleş'i ve Adıyaman Toplum Sağlığı Merkezi'nde pratisyen hekim olarak görev yapan Dr. Eren Özkara'yı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Kaybettiğimiz meslektaşlarımızın ailelerine, yakınlarına ve sağlık camiasına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Hekimlik mesleğinin ve sağlık ortamının ekonomik kriz, güvencesizlik, yoğun ve güvensiz çalışma koşulları, idare baskısı, sağlıkta şiddet gibi birçok nedenle kıskaca alınmasını kabul etmiyoruz! Yaşamak ve yaşatmak için, emeğimizin hakkı için tüm meslektaşlarımızı mücadeleye çağırıyoruz!"