Doktorlar Hafta Sonu İzinlerini İptal Etti, Hastaların Ayağına Gidip Tedavilerini Yaptı! Doktorlar Hafta Sonu İzinlerini İptal Etti, Hastaların Ayağına Gidip Tedavilerini Yaptı!

Merkez sağlık ocağı hekimi olarak görev yaptığı dönemlerde Fethiye ilçesindeki sağlık sorunlarına çözüm bulmak için büyük çaba sarf eden ve ilçenin sevilen doktorlarından biri olarak bilinen Muhittin Özkan, KOAH rahatsızlığına yenik düşerek 71 yaşında hayatını kaybetti.

Evli ve 1 çocuk babası olan Özkan'ın vefatı, ailesini ve sevenlerini derin bir üzüntüye boğdu. Fethiye Merkez Yeni Cami'de düzenlenen cenaze namazının ardından Doktor Muhittin Özkan, dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine ailesinin yanı sıra protokol üyeleri ve vatandaşlar da katılırken, Fethiye Eski Müftüsü ve Emekli İl Müftüsü Halil Arık, duygusal bir konuşma yaparak, Muhittin Özkan için helallik istedi.

KOAH rahatsızlığı nedeniyle bir süredir sağlık sorunları yaşayan Doktor Muhittin Özkan'ın vefatı, Fethiye Belediyesi cenaze aracıyla Taşyaka Asri Mezarlık'ta toprağa verildi.

"Fethiye'de sıkmadığı el yoktu"

Eski Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, sevilen doktorun Fethiye'de sıkmadığı el bırakmadığını vurgulayarak, "Öncelikle Muhittin Ağabey'e Allah rahmet eylesin. Yaşça belki eşitiz ama saygıdan ağabey derim. Güleç yüzlülüğüyle bilinirdi. Kapısını çalan herkese hizmet etmiş ve yardımcı olmuş bir doktordu. Muhittin ağabeyin de Fethiye'de sıkmadığı el yoktu. Gönderdiği bayram mesajları ile güleç yüzlülüğü ve problem çözümüyle iyi bir insandı. İşte giderken insanlara böyle hoş bir seda bırakmak önemli. Muhittin ağabey de öyle biriydi. Hoş bir seda bırakarak gitti. Ruhu şad, mekanı cennet olsun inşallah" dedi.

"Halka hizmet vermiş bir ismi kaybettik"

Muğla Tabip Odası Başkanı Cafer Şahin ise "Çok üzgünüz. Bizim de aktivistimiz, uzun yıllar oda temsilciliğimizi yaptığı, burada hekimlik yapıp halka hizmet vermiş bir ismi kaybettik. Söyleyecek çok şey var ama üzgünüz. Kalp yetmezliği nedeniyle arkadaşımızı kaybettiğimizi biliyoruz. Başımız sağ olsun" diye konuştu.

Kısa bir konuşma yapan Doktor Selçuk Arda da, "İlk geldiğimde tanıştığım iyi hekimlerden biriydi. 1997 yılından beri Muhittin'i tanırım. Pek çok sağlık kuruluşunda doktorluk yaptı. İnsanların sorunlarını çözmek için uğraşır, gayret gösterirdi. Görevlerini layıkıyla yasaların verdiği oranda yapmaya çalıştı. Kaybettik. Allah rahmet eylesin" dedi.

Yoğun katılımın olduğu cenaze törenine Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, CHP İlçe Başkanı Mustafa Koyuncu, İl Tabip Başkanı Cafer Şahin, Fethiyespor Eski Başkanları Hasan Uysal, Hüseyin Uysal, Okan Uysal, FODER Başkanı Bülent Uysal, Fethiye Eski Emniyet Müdürü Oktay Uygur, Muğla Eski Milletvekili Ömer Süha Aldan, Fethiye Eski Kaymakamlarından Cengizhan Aksoy ile doktorlar, turizmciler, Fethiye'nin iş, esnaf ve sağlık dünyasından çok sayıda kişi katıldı.

Editör: Serap