Kazada yaralanan çift, Devrek Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Ancak Azime B.'nin kafa derisinde ağır hasar olduğu için Atatürk Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümüne sevk edilmesi gerekiyordu. Aile, hastanın sevk edilmesi konusunda engellerle karşılaştıklarını ve bu nedenle şikayetçi olacaklarını belirtiyor.

Kazada yaralanan çiftten Cemil B. ilk müdahalenin ardından taburcu edilirken, Azime B.'nin sağlık durumu daha ciddi olduğu için sevk edilmesi gerekiyordu. Ancak ailesi, hastane personeli ve doktorlar arasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle hastayı sevk ettiremediklerini iddia ediyorlar.

112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak sevk için ambulans isteyen aileye “Acil sevk ihtiyacı olmadığı için ambulans gönderilemez” yanıtı verildi.

Bunun üzerine aile Azime B.'yi kendi imkanları ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne götürdü.

Z HABER’e ulaşan Azime B.'nin yakınları “Kafa derisinde 15 cm’den büyük yarık var. Kafatası açıkça görünüyor. Bu acil doktorunun yapacağı iş değil. Cerrahın bakması için sevk istedik. Kendi imkanlarımızla BEÜ Hastanesi’ne getirdik. Hemen operasyona alındı. Hayati tehlikesi yok çok şükür. Enfeksiyon riski nedeni ile hala tedavi görüyor” dedi.

Öte yandan Devrek Devlet Hastanesi Başhekimi Avni Çelik de Z HABER’e yaptığı özel açıklamada “Konu hakkında bilgim var. Hatta bizzat ilgilendim. Tomografi ve radyoloji sonuçları çıktıktan sonra beyin cerrahının yapacağı bir durum olmadığını tespit ettik. Ardından da vakaya gerekli müdahaleyi bulunup kafa derisine dikiş attık. Sevk gerektirecek bir durum yoktu. Milletvekilimizin il sağlık müdürümüzün de bu konuda bilgisi var. Estetik kaygısı nedeni ile kafa derisinin dikilmesi için sevk etme gibi bir durum söz konusu oldu. 112 kayıtlarında da mevcuttur. Bunun için ambulans tahsis edilmemiş” dedi.

Doğum Esnasında Unutulan Gazlı Bez İçin İl Sağlık Müdürlüğü İçleme Başlattı! Doğum Esnasında Unutulan Gazlı Bez İçin İl Sağlık Müdürlüğü İçleme Başlattı!

Azime B.'nin yakınlarının hastane yetkilileri ve doktorlarla ilgili suç duyurusunda bulunacakları öğrenildi.