Sarı'nın konuşmasında özellikle Balıkesir, Edremit ve Bandırma bölgelerindeki Devlet Hastaneleri sorunlarına dikkat çekti. Konuşmasında şunları söyledi: "2017 yılında yatırım programına alınan Balıkesir Devlet Hastanesi inşaatı hala başlamamış durumda, Edremit Devlet Hastanesi Projesi ise yıllardır çözümsüz bir şekilde beklemekte. Yaz aylarında nüfusun hızla arttığı bu bölgelerde, kapsamlı sağlık hizmetlerine erişim bekleyen büyük bir topluluk bulunmaktadır."

Ayrıca, Balıkesir'de bulunan Atatürk Şehir Hastanesi'nin İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Tıp Fakültesi ile afiliasyon yapılmasına rağmen, tıp eğitimine başlanamadığını da belirtti. İlçe hastanelerinde uzman hekim eksikliği yaşandığını ve bu eksikliğin geçici görevlendirmelerle çözülmeye çalışıldığını vurguladı.

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin de birçok eksikliği olduğunu dile getiren Sarı, tıp fakültesinin yatak kapasitesinin arttırılmasının yanı sıra birçok branşta eksikliklerin acilen giderilmesi gerektiğini belirtti.

Doktor Ve Sağlık Çalışanını Tabanca İle Tehdit Eden Şahısa Üst Sınırdan Ceza Verildi! Doktor Ve Sağlık Çalışanını Tabanca İle Tehdit Eden Şahısa Üst Sınırdan Ceza Verildi!

Balıkesir ilinin yaklaşık 1 milyon 250 bin nüfusa sahip olduğunu ve bu nüfusu karşılayacak daha kapsamlı yatırımlara ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Milletvekili Serkan Sarı, Balıkesir'in sağlık alanındaki sorunlarının bir an önce çözülmesi gerektiğini ifade etti.