Bu yarışmada birinciye 10 bin TL, ikinciye 8 bin TL, üçüncüye ise 6 bin TL ödül verilecek.

Yarışmanın Amacı ve Katılım Şartları

Yarışma, Kur'an kurslarına katılımı arttırmak, hafızlık eğitimi alan öğrencilerin duyuşsal, bilişsel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak ve moral-motivasyonlarını yüksek tutmak amacıyla düzenleniyor. 

Yarışmaya, Kur'an kursu öğreticileri başta olmak üzere başvaiz, uzman vaiz, vaiz, baş imam hatip, uzman imam hatip, imam hatip, başmüezzin, müezzin-kayyım, eğitim uzmanı ve din hizmetleri uzmanı unvanında görevli olanlar katılabilecek.

Yarışma Esasları

Kısa Dalga'dan Sinan Tartanoğlu'nun haberine göre, Diyanet Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı Yarışma Esasları'na göre, sahne oyunlarının konusunun "milli ve manevi değerlere uygun" olması gerekiyor. 

İslam dininin temel ilkelerine aykırı, hakaret, reklam, ayrımcılık içeren siyasi-ideolojik görüş ve ifadelere yer veren, polemik oluşturabilecek veya spekülasyona yol açabilecek ifadelerin kullanıldığı eserler kabul edilmeyecek.

Değerlendirme Süreci ve Ödüller

Metinler, 14 Haziran 2024 tarihine kadar müftülüklerde toplanacak. Müftülüklerden gelen metinleri Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Millî Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve akademisyenlerden oluşan bir jüri heyeti değerlendirecek. Jüri, yarışmanın ilk üçünü belirleyecek ve sonuçlar Eylül 2024'te Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından duyurulacak. 

Kredi Kartı Borcu İçin Şaşırtıcı İddia: ‘Banka Ödedi’ Sözü Viral Oldu! Kredi Kartı Borcu İçin Şaşırtıcı İddia: ‘Banka Ödedi’ Sözü Viral Oldu!

Yarışmada birinciye 10 bin TL, ikinciye 8 bin TL, üçüncüye ise 6 bin TL ödül verilecek.  Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, imamların sanatsal yeteneklerini teşvik ederken, Kur'an kurslarına olan ilgiyi de artırmayı hedeflediği belirtiliyor.