Bursa'da yaşayan Elena ve Aydın Sönmez çifti, 10 Kasım'da tek çocukları Deniz'i, diş ağrısı nedeniyle özel bir diş klinik zincirinin Osmangazi ilçesi Hürriyet Mahallesi'ndeki şubesine götürdü. İddiaya göre, muayene sonrasında çocuğun dişlerinde çürük tespit edildi ve 10 Kasım tarihine operasyon için randevu alındı. Genel anestezi altında narkoz verilen Deniz'e operasyonla 1 dişi çekildi ve 4 dişine dolgu yapıldı. Ancak narkozun etkisini kaybetmesiyle çocuk rahatsızlandı.

Ağzında yoğun kanama olan Deniz'in ateşi yükseldi ve titremeye başladı. İddiaya göre, çocuğun kanamasına rağmen, anesteziye bağlı olduğu belirtilerek ilaç yazılıp taburcu edildi. Ancak eve döndükten yaklaşık 20 dakika sonra fenalaşan Deniz, ailesi tarafından Dörtçelik Çocuk Hastanesi'ne kaldırıldı. 13 Kasım'da oksijen azlığına bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Deniz'in cenazesi, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu'nun morguna gönderildi.

BAŞSAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Deniz Sönmez, Keles ilçesinde toprağa verilirken, ailenin şikayetiyle Bursa Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da inceleme başlatıldı. Bursa Diş Hekimleri Odası'ndan yapılan açıklamada da soruşturmanın sonunda elde edilecek bilgilere göre, mevzuat hükümleri çerçevesinde, ilgili kurullarca gerekli işlemlerin yapılacağı kaydedildi.

BOĞAZINA TAKILAN HORTUM NEDENİYLE GENİZ ETİNİN DELİNDİĞİ İDDİA EDİLDİ

Tıbbi Sekreter Behiye Tokmak Vefat Etti! Tıbbi Sekreter Behiye Tokmak Vefat Etti!

Soruşturma sürerken, İl Sağlık Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre ise Deniz Sönmez'e operasyon öncesi sedasyon uygulandı. Yani çocuk operasyon sırasında yarı uyku halindeydi. Aile ise çocuklarına genel anestezi yapıldığını ancak bunun öncesinde bir test yapılmadığını söyledi. Yine ailenin iddiasına göre operasyon sırasında çocuğun boğazına takılan hortum geniz etini deldi ve buna bağlı olarak gelişen kanama, Deniz Sönmez'in ciğerlerine doldu. Aile, anestezi uzmanı ve hemşiresinin de narkozdan ayılma sürecini beklemeden klinikten ayrıldığını öne sürdü.