Hastane de çalışan personelin iddialarına göre Başhekimin karar ve icraatlarının objektiflikten uzak olduğu ileri sürüldü.

Hastanede yaşanan olumsuzluk veya hukuka uygun olmayan uygulamalar hakkında itiraz eden yada yorumda bulunan personelin ise hemen ertesi gün görev yerlerinin değiştirilerek adeta mobbingin baskı aracı olarak kullanıldığı iddia edildi.

Geçtiğimiz hafta kurumda sözde gizli olacak diyerek anket yaptıran Başhekim, anketler gizli olmasına rağmen, toplantı salonunda tüm hastane personeli önünde tek tek isimleri ile anketleri okuyarak herkesi ifşa ettiği, daha da ileriye giderek anketlerin acil servis hemşireleri tarafından yazıldığını dile getirerek herkesin önünde acil servis hemşirelerine hakaretlerde bulunduğu ileri sürüldü.

Öte yandan Başhekimin doktor harici personeli aşağıladığı, “Hadsizler! Siz kimsiniz be! Kendinizi ne zannediyorsunuz da doktoru şikayet ediyorsunuz”  şeklnide sözlerle personeller arasında ayrımcılığa gitti iddia edildi. Mesai saatine 3-5 dakika geç gelen çalışanlara sarı zarf gönderildiği, "hekimlere neden gönderilmiyor" sorusu üzerine “Onlar benim himayemde, hastaneye mali olarak getiri sağlayan kişi hekimdir, hemşire kim oluyor doktor olmasa siz sıfırsınız. 1000 tane hemşire bir hekim etmiyorsunuz, yan yana gelmiş birçok 0 başında 1 olmadan anlamsızdır.” Ayrıca “Benim yoğurt yiyişim böyle, ister destekler ister desteklemezsiniz, ben kadın erkek eşitliğine de inanmam, ben ne dersem o” şeklinde sözlerle personele çıkıştığı belirtildi.

Öte yandan Başhekimin “Ben hiç kimseye hesap vermem, bana da kimse hesap soramaz, bir şey yaptıramaz, ben kimseden de korkmam" dediği, anketlerdeki memnuniyetsizliklerden dolayı, Şubat’ta sözleşmesi devam ederse çalışanları olumsuz anlamda köklü değişikliklerin beklediğini açık açık dile getirerek tehditlerde bulunduğu ileri sürüldü.

Şubat ayında yeniden sözleşme yenileyip yenilemeyeceği merak konusu olan Başhekimin, Dilovası Devlet Hastanesi çalışanlarından gelen birçok şikayeti göz ardı eden İl Sağlık Müdürlüğünün konu ile ilgili soruşturma açıp açmayacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Kaynak:https://www.korkusuzkocaeli.com/dilovasi-devlet-hastanesi-bashekimi-hakkinda-calisanlari-asagiliyor-iddiasi/