Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi'ndeki son durum, hastane tuvaletlerinde biriken çöplerle ilgili "pes artık" dedirtti. Hastanenin ek binasındaki tuvaletlerde biriken çöpler, hijyen eksikliği nedeniyle büyük tepkilere yol açtı.

Bu durum, bağışıklık sistemi zayıf olan hastalar için mikrop kapma riskini artırıyor. Dolu çöp kovaları, yerlerde ve lavabolarda biriken peçeteler ile tıbbi atıklar, hastaları ciddi şekilde rahatsız ediyor ve sağlık açısından endişe yaratıyor.

Engelli lavabolarında ise durumun daha vahim olduğu belirtiliyor. Hastalar, bu sorunun çözülmesi ve hijyen standartlarının sağlanması konusunda yetkililerden adım atılmasını bekliyor.

Hastaneye tedavi olmak için giden Hilmi Daş, hijyen konusunda ciddi sorunlar yaşandığını belirterek, "Tedavi için geldiğimiz hastanelerin tuvaletleri çok kötü durumda olmamalıydı. Ancak maalesef tuvaletlere giremiyoruz, kapıları peçeteyle açmak zorunda kalıyoruz. Şikayet etmeye çalışsak da, ne yazık ki herhangi bir çözüm bulunmuyor" dedi.

Önceki bir hizmet sektörü çalışanı ve ismini vermek istemeyen bir kent sakini ise, "Şikayet kutuları dolup taşıyor ancak kimse bu şikayetlere bakmıyor. Şikayetler kayıtlara geçmiyor. Hastane yıllardır bu durumda ve çalışanlar işlerini düzgün yapmıyor gibi görünüyor. Ayrıca hastalar da hijyen kurallarına uymada yetersiz kalıyor. Bu sadece çalışanlarla ilgili bir sorun değil, hepimiz hastaneyi daha temiz tutmalıyız" şeklinde konuştu.

Greyfurt Mucizesi: Sağlıklı Yaşamın Gizli Kahramanı Ortaya Çıktı! Greyfurt Mucizesi: Sağlıklı Yaşamın Gizli Kahramanı Ortaya Çıktı!

Pis Lavabo