Denizli'de örgütlenme çalışmalarına başladıktan sonra hızla şubeleşen ve sendikal mücadelesini sürdüren Genel Sağlık-iş sendikası, bu süreçte bazı çevrelerin üyelerine mobbing uygulamaya ve baskı yapmaya başladığını iddia ediyor. Sendika, üyelerinin haklarına sahip çıkma çabalarını engellemeye yönelik bu uygulamalara karşı tepki gösteriyor.

Hastane çalışanları arasında artan gerginlik ve mobbing iddiaları, sağlık sektörünün hassas yapısını daha da karmaşık hale getiriyor. Sendika, bu durumu kamuoyuna duyurarak sorunun çözümü için adımlar atmaya çalışırken, Hastane Müdürü M. Yapar ve yönetimi ise iddiaları reddediyor.

Serinhisar Devlet Hastanesi’nde hızla örgütlenen sendikamız üyeleri mesleki görevlerini yapmakta zorlanmakta, kendilerini rahatsız edici birçok söz ve davranışla karşı karşıya kalmaktadır. Hastane müdürü M. Yapar’a buradan sormak istiyoruz: Genel Sağlık-iş’e üye olduktan sonra nöbet usulü çalışan üyemiz hangi kriterlere göre gündüz mesaisine çekilmiştir. Bu durum için hizmet puanı hizmet içi eğitim gibi durumlar değerlendirmeye alınmış mıdır?

Uzun süredir hastanede geçici görevle çalışan personel Genel Sağlık-iş geçince görevlendirmesi neden sonlandırılmıştır?

Son olarak hastane müdürü M. Yapar kendi sendikasını kastederek, “… istifa etmek kocandan boşanmaya benzer” diyerek üyemize bu çirkin ifadeleri söylemiş midir? Bu durum İl Sağlık Müdürlüğüne bildirilip soruşturma açılmasına rağmen neden hala sonuçlandırılmamıştır.

Bu şahıs hala görevine nasıl devam etmektedir?

Genel Sağlık-iş olarak üyelerimizin hakkını korumaya, sesini duyurmaya devam edeceğiz.