Hastanenin idari bina girişinde kurulan kan bağış noktasında gerçekleştirilen etkinliğe, Aydın Devlet Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Gülnur Taşçı Bozbaş ve hastane yöneticileri de katıldı.

‘Sağlık Müdürlüğündeki Atamalar Arkadaşın Kontrolünde Yapılıyor!’ ‘Sağlık Müdürlüğündeki Atamalar Arkadaşın Kontrolünde Yapılıyor!’

Yoğun Katılım Oldu

Sağlık çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, çok sayıda kan bağışı toplandı. Kan bağışına gönüllü olan sağlık çalışanlarına hasta yakınları da destek vererek bağış sayısını artırdı. Bu dayanışma, kan bağışının önemine dikkat çekti.

Farkındalık Yaratmak

Başhekim Prof. Dr. Gülnur Taşçı Bozbaş, yaptığı açıklamada, "Aydın Devlet Hastanesi olarak bu konuda üzerimize düşen görevi yaptık. Ülkemizdeki hastaların kan ihtiyacını karşılamada tek kurum olan Kızılay ile ortak bir çalışma yürüttük. Amacımız, son dönemde artan kan ihtiyacının karşılanmasına yönelik kan bağışına duyarlılığı ve farkındalığı artırmak" dedi. Hastane yönetimi ve sağlık çalışanları, kan bağışının hayat kurtaran bir eylem olduğunu vurgulayarak tüm vatandaşları kan bağışı yapmaya davet etti.

büyük bir dayanışma örneği sergilendi

Aydın Devlet Hastanesi'nde düzenlenen bu etkinlik, kan bağışının hayati önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Kan bağışı yapan sağlık çalışanları ve hasta yakınları, bu anlamlı etkinliğe katkıda bulunarak büyük bir dayanışma örneği sergiledi. Tüm vatandaşların bu tür etkinliklere katılım göstermesi, kan ihtiyacının karşılanmasında büyük bir rol oynuyor.