Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç'un görevden alınma sebebi ve yeni atanan Uzm. Dr. Mustafa Uras'ın Samsun İl Sağlık Müdürlüğü görevine başlamasıyla ilgili detaylar hakkında gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü görevinden ayrılan Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, müdürlük görevine son verdiği için veda açıklaması yaparak duygularını paylaştı.

Oruç, "6 yıldır Samsun'a güzel bir ekip oluşturarak hizmet ettik. Hizmetlerimiz her alanda takdir gördü. Hem çalışan hem vatandaş memnuniyetini en üst seviyeye çıkardık. Samsun sağlık hizmetlerinde zirveye geldi. Bölgenin en önemli ili oldu, Ankara'dan sonra en fazla sevk alan ikinci il konumuna geldi. Sağlık turizminde çok önemli yol kat ettik. Tüm sağlık tesislerini sağlık turizmi anlamında yetkilendirdik. Aile hekimliğinde yaklaşık 70 yeni birim açtık, yenilerini de planladık. 112 ambulans hizmetlerinde 37'den 52 istasyona çıkardık. 15 önemli sağlık yatırımını Çarşamba Devlet Hastanesi'nden Ruh Sağlığı Hastanesi'ne, Vezirköprü Devlet Hastanesi'nden Kavak Devlet Hastanesi'ne, bunları Samsun'da planladık ve hizmete aldık. Samsun ve bölgenin en büyük hastanesi, en prestijli vizyon hastanesi olan şehir hastanesinin projesinden yapımına her türlü iş ve işlemlerini yaparak Samsun'a kazandırmak için gece gündüz çalıştık. Bu azimle de 2024 yılı mart ayında açmak için gereken ne ise yaptık. Samsun'un sağlık hizmetlerindeki gelecek 50 yılını planladık. Saymakla bitmeyecek hizmetlere koştuk, koşuşturduk.

Boş oturmadık, boş konuşmadık, dedikodu yapmadık, dedikodulara aldırış etmedik. Liyakate önem verdik ve 6 yıldır alnımızın akıyla Samsun'a hizmet ettik. Bundan dolayı gururluyum. Şimdi halkımıza hekim olarak hizmet etmeye devam edeceğim. Yerime atanan yeni müdürümüzü tebrik eder, başarılar dilerim. Yeni dönemin Samsun için hayırlı olmasını temenni eder, birlikte çalıştığımız tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederim" şeklinde konuştu.