Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en düşük memur maaşı için verdiği 22 bin TL müjdesinin brüt tutar olacağı iddialarının doğru olmadığını açıkladı.

Merkez tarafından yapılan açıklamada, "Temmuz ayında en düşük memur maaşı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın belirttiği gibi net 22 bin TL olacak" denildi.

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi sosyal medyadaki en düşük memur maaşının ne mi brüt mü olacağı şeklindeki tartışmalar üzerine bir açıklama yaptı.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en düşük memur maaşı için verdiği 22 bin TL müjdesi net tutar değil, brüt tutar olacak iddiasının doğru olmadığını belirtti. Yapılan açıklamada "Temmuz'da en düşük memur maaşı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın belirttiği üzere net 22 bin TL olacaktır." denildi.

dusukk

CHP'li Gürsel Tekin, "Erdoğan memurları kandırdı" demişti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin tarafından yapılan açıklamada, Erdoğan'ın açıkladığı en düşük memur maaşı için söylenen 22 bin liranın brüt olduğu, netinin ise 17 bin TL olacağı belirtilmiştir. Bu iddia ise A Haber'de bir programa katılan Yeminli Mali Müşavir ve  Vergi Uzmanı  Bayram Muhammet'in açıklamalarına dayandırılmıştı

A Haber: En düşük memur maşındaki artış brüt olacak

A Haberde konuşan Yeminli Mali Müşavir ve  Vergi Uzmanı  Bayram Muhammey 22 bin rakamının brüt olacağını belirtmişti.

Editör: Serap