DMM, Müslümanları hedef alan bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerle ilgili yapılan iddiaların doğru olmadığını vurguladı. Açıklamada, söz konusu görüntülerin gerçekle örtüşmediği ve ırkçılıkla ilgili yapılan bu tür paylaşımların gerçek durumu çarpıttığı ifade edildi.

Bakan Işıkhan: Gündemimizde Staj Mağdurları Ve Kademeli Emeklilikle İlgili Bir Çalışmamız Yok! Bakan Işıkhan: Gündemimizde Staj Mağdurları Ve Kademeli Emeklilikle İlgili Bir Çalışmamız Yok!

DMM İDDİALARI YALANLADI

"Türkiye'de ırkçılık yükseliyor: Hemşirelerden yaşlı hastaya yönelik korkunç saldırı" iddiası yalanlandı.

İletişim Başkanlığı, Müslümanları hedef alan bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerin Kosova'da çekildiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada, "Müslümanları hedef alan bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerle ilgili, "Türkiye'de ırkçılık yükseliyor: Hemşirelerden yaşlı hastaya yönelik korkunç saldırı" iddiası doğru değildir. Kasım 2022'den beri dolaşımda olan iddiaya konu görüntülerin, Kosova'nın kuzeyinde yer alan İpek (Peja) kentindeki bir akıl hastanesinde kaydedildiği tespit edilmiştir. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz." ifadeleri kullanıldı.

Editör: Serap