Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan hem öğretmenlere hem de öğrencilere son dakika müjdeli tatil haberi geldi. Erdoğan yaptığı açıklamada, yarın yani pazartesi günü okul öncesi, ilkokul, ortaokul ile lisede öğrenim gören öğrencilerin 1 gün tatil yapacağını duyurdu.

Hemşireye Cinsel Saldırıda Bulunan Doktor, ‘Başka Kadınları Da Taciz Etti’ İddiası! Hemşireye Cinsel Saldırıda Bulunan Doktor, ‘Başka Kadınları Da Taciz Etti’ İddiası!

Cumhuriyet Bayramı, Türkiye'nin 100. yılına muhteşem bir coşkuyla kutlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, bu coşkuya katılan millete teşekkür etti ve sürpriz bir açıklama yaptı. Açıklamada, okulların 1 günlüğüne tatil edildiğini duyurdu. 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de bu özel karara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhuriyet Bayramımızı Cumhuriyetimizin 100. yılına yaraşır bir coşkuyla kutladık. Bu coşkuyu paylaşan milletime teşekkür ediyorum. Bu vesileyle, 30 Ekim Pazartesi okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizin 1 günlüğüne tatil edilmesi kararı aldığımızı bildirmek isterim." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ise öğrencilere seslenerek, "Tüm ülkemiz, binlerce yıllık tarihimizden aldığımız ilhamla Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamalarını, şanımıza yakışır şekilde gururla kutlamaya devam ediyor. Bu kapsamda, 30 Ekim Pazartesi günü güzel ülkemizin #TürkiyeYüzyılı'ndaki teminatı olan siz çocuklarımız için okullarımızı bütün kademelerde bir gün tatil ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, sizlere sunduğu bu 100. Yıl armağanı için teşekkürlerimi sunarım." dedi.

Bakan Tekin, öğrencilere, "Bu güzel Cumhuriyetimizin 100. Yılı coşkusunu daha da fazla ve içtenlikle yaşamanız" çağrısında bulundu. Ayrıca, "Yarın ise, Türkiye Yüzyılı'nın ilk sabahında aileniz ve sevdiklerinizle beraber uzunca bir zaman geçirerek, sizlere armağan ve emanet edilen bu şanlı Cumhuriyetin değerini ve önemini onlardan bir daha dinlemenizi istiyorum." dedi.