Habertürk TV canlı yayınına konuk olan Cevdet Yılmaz'ın açıklamalarından öne çıkan noktalar şunlar:

Maaşlarda Yüzde 15'e Yakın Artış: Yılmaz, memur maaşlarına yönelik olarak yüzde 15 oranında bir zam yapılacağını ifade etti. Ayrıca, yılın ortasında enflasyonun yüzde 15'in üzerine çıkması durumunda, aradaki farkın da memurlara ödeneceğini vurguladı. Bu sayede enflasyona karşı memurları korumayı amaçladıklarını belirtti.

Memur Emeklilerine de Yansıyacak: Memur maaşlarındaki bu artışın, memur emeklilerine de yansıyacağını vurgulayan Yılmaz, bu sayede emekli memurların da daha yüksek maaşlar alacaklarını açıkladı.

Sağlık Müdürü Akdağ'ın Görevinden Ayrılırken Paylaştığı Özel Mesaj Sağlık Müdürü Akdağ'ın Görevinden Ayrılırken Paylaştığı Özel Mesaj

Seyyanen Artış: Cumhurbaşkanı Yardımcısı, seyyanen artış uygulayacaklarını ve bu nedenle gelecek yılın artışının daha yüksek olacağını dile getirdi. Enflasyondaki güncel tahminlere göre, memur maaşlarında önemli bir artış beklediklerini söyledi.

Cevdet Yılmaz'ın bu açıklamaları, emekli ve memur kesiminin maaşlarında beklediği artışa dair umutları yükseltti. Kamu çalışanları ve emekliler, gelişmeleri yakından takip ediyor ve maaş zamlarıyla ilgili gelecek resmi açıklamaları bekliyor.

ASGARİ ÜCRET MESAJI

İşçi, emekli ve asgari ücretlilerle ilgili dengeleyici çalışmayı öngörüyoruz. Asgari emekli ile asgari ücreti mukayese edersek geçen yıl yüzde 64'üydü. Bu yıl yüzde 66'ya yükseldi. Bu yıl asgari ücrete ciddi artış yaptık. Asgari emekli aylığına yüzde 114 artış yaptık. Buna rağmen sosyal şartlar, beklentiler dolayısıyla burada yine bir çalışma yürütüyoruz.Yıl sonuna kadar bu çalışma bitecek inşallah. 2023 ve 2024 sonrası inşallah çok daha rahat bir döneme gireceğiz.

'EMEKLİLER İÇİN DE ŞARTLARI ZORLUYORUZ'

Emeklilir için ne yapabiliriz diye alternatiflere bakılıyor. 16 milyon emekli var. En küçük bir şeyin büylük etkiler oluştuğu bir alan. Çok dikkatli konuşmak gerekiyor. Maliyetleri iyi planlamak gerekiyor. Biz şartlarımızı sonuna kadar zorlayarak emeklimizin, çalışanlarımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Etmeye de devam edeceğiz."

TGRT Haber