Fahri Kur’an Kursu öğreticilerine yönelik zam haberini Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından duyururken Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan ücretli öğretmenlerle kadrosu usta öğreticilerin ek ders ücretlerine de zam yapıldığını duyurdu.

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ücretli öğretmenler ile usta öğreticilerin ücretlerine zam yapılması ile ilgili müjde geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası millete sesleniş konuşmasında şunları söyledi: "Bir müjde de ücretli çalışan öğretmenlerimize ve usta öğreticilerimize vermek istiyorum. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığı görev yapan öğretmenlere ve usta öğreticiler ile Kur'an kurslarında görevlendirilen öğreticilere her beş ders için ilave bir ek ders ödemesi yapacağız. Bu düzenlemenin ardından haftada 30 saat derse giren bir öğretmenin usta öğretici ve Kur'an kursu öğreticisinin alacağı ücret, 3 bin 400 liradan yüzde 68 artışla 5 bin 740 liraya yükselmektedir. Usta öğreticilerimizin 40 saat üzerinden alacakları ücret, 4 bin 500 liradan yüzde 64 artışla 7 bin 400 liraya çıkmaktadır. Yeni düzenlemenin ücretli çalışan öğretmenlerimiz, usta öğreticilerimiz ve Kur'an kursu öğreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum."