Gazetecilerin en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağına dair söylemlerle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önemli bir açıklama geldi.

Gazetecilerin en düşük memur maaşı 22 bin lira olacak demiştiniz, temmuz ayı itibarıyla bu gerçekleşecek mi? sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Memur maaşlarına ilişkin adım da zaten temmuz ayındaki görüşmelerde atılacak” şeklinde konuştu.

Erdoğan, gazetecilerin "Temmuz ayı itibarıyla bu gerçekleşecek mi?" sorusuna cevap vererek, "Memur maaşlarına ilişkin adım da zaten temmuz ayındaki görüşmelerde atılacak" dedi.

Telefon ve Bilgisayar Alışverişlerinizde Muafiyet Hangi Modelleri Kapsayacak? Telefon ve Bilgisayar Alışverişlerinizde Muafiyet Hangi Modelleri Kapsayacak?

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Asgari ücret konusuna gelince… Asgari ücret noktasında da biz kesinlikle işçimizi yine enflasyona ezdirmeyeceğiz. Asgari ücrette de elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İşçimiz bu noktada rahat olsun, huzurlu olsun. Şu anda çalışmalar yapılıyor, bir an önce de inşallah kararı vereceğiz. Memur maaşlarına ilişkin adım da zaten temmuz ayındaki görüşmelerde atılacak.

Cumhurbaşkanı faiz politikalarında ciddi bir değişime mi gidiyor” gibi bir yanılgının içine düşmesin. Ben burada aynıyım. Ama Hazine ve Maliye Bakanımızın şu andaki düşüncesi noktasında, biz tabii kendisine burada atacağı adımları süratle, rahatlıkla Merkez Bankası’yla beraber atmasını kabullendik, “hayırlı olsun” dedik ve bu şekilde de enflasyonu tek haneye düşürmekteki kararlılığımızı da bildirdik.