En düşük emekli aylığının 7.500 TL’ye çıkartılmasının ardından asgari ücrete de Temmuz ayında zam yapılacağı bizzat Cumhurbaşkanı tarafından duyurulmuştu.

Bu 2 gelişmenin ardından memurların gözü kulağı da seçim öncesinde ara zam yapılır mı? haberlerine döndü.

Memur maaşlarına beklenen ara zam haberleri sosyal medyanın ve kamu çalışanlarının gündeminden düşmüyor.

Son dakika haberlerine göre, Ankara kulislerine yansıyan bilgilerde, seçim öncesi memur maaşlarına %20 ile %30 arasında zam yapılacağı iddia edildi.

Birçok haber sitesinde yer alan kulis bilgisine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın memur maaş zammını öne çekmeyi planladığı, zam haberini de bayramdan hemen sonra durabileceği iddia ediliyor.

Memur ara zammı ile ilgili hükümetin memur maaşlarına yapacağı ara zam oranı henüz resmiyet kazanmasada, memurların beklentisi seçim öncesi dönemde ek zam verilmesi için bir adım atılması yönünde. Medyaya yansıyan bilgilere göre, ara zam oranının belirlenmesi için hükümetin farklı senaryolar üzerinde çalıştığı ve yakın zamanda bir açıklama yapılabileceği ileri sürülü,yor. Bu gelişme, memurlar tarafından da yakından takip ediliyor ve olası bir ara zam kararının kamu çalışanları arasında olumlu karşılanması bekleniyor.

Yapılacak zammın tüm kamu çalışanlarını kapsaması beklenirken memur maaşlarını önemli ölçüde artıracağı görüşü hâkim.

Kulislere yansıyan zam bilgisinin ardından milyonlarca memur, bayram sonunda müjdeli haberi bekliyor.