ABD, Serumları Musluk Suyuyla Değiştiren Hemşireyi Konuşuyor: 16 Hasta Hayatını Kaybetti! ABD, Serumları Musluk Suyuyla Değiştiren Hemşireyi Konuşuyor: 16 Hasta Hayatını Kaybetti!

İstanbul'da çocuklara gerçeğe aykırı cinsel istismar raporu düzenlediği iddiasıyla tutuklanan çocuk ve ergen psikiyatristi Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu ve kendisine yardım ettiği öne sürülen 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 

İstanbul'da Cinsel İstismar Raporu İddiasıyla Yargılanan Profesörün Duruşması Devam Ediyor

Bakırköy 21. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Süleyman Salih Zoroğlu ve Ahmet Aktaş ile tutuksuz sanıklar Özgül Zoroğlu, Hüsnü Ağca, İnci Arslan ve Zeynep Akgül katıldı. 

Mahkeme, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı temmuza erteledi. Duruşmada mağdur çocukların ifadeleri pedagog eşliğinde alındı ve yayın yasağı kararı devam etti.

İDDİANAMEDEN:

Profesör Zoroğlu'na Ağır Suçlamalar ve Yüksek Hapis İstemi

Davanın iddianamesinde, çocuklara gerçeğe aykırı cinsel istismar raporu çıkardığı iddia edilen Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu hakkında 21 kez "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama", 21 kez "eziyet", 4 kez "iftira", 2 kez "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", 2 kez "şantaj", 2 kez "uyuşturucu madde kullanımını özendirme", 1 kez "kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme" ve 1 kez "özel hayatın gizliliğini ihlal etme" suçlarından toplamda 96 yıldan 972 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

İddianamede, Zoroğlu'nun eşi ve klinik idaresini takip eden Özgül Zoroğlu, psikolog Ahmet Aktaş, doktor Hüsnü Ağca, sekreter İnci Arslan ve psikolog Zeynep Akgül'ün de benzer suçlardan hapis cezasına çarptırılması isteniyor.