Olay, Ankara'da duyanları şok etti ve dehşete düşürdü. Şahin Şaşırmaz, mahkeme tarafından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

Cinayetin daha da ürkütücü hale gelmesi, Şahin Şaşırmaz'ın olaydan tam iki hafta önce bıçak ve balta satın aldığının ortaya çıkmasıyla ortaya çıktı. Bu durum, Şahin Şaşırmaz'ın cinayeti planladığını ve soğukkanlılıkla işlediğini gösteriyor şeklinde yorumlanıyor.

Mahkeme, Şahin Şaşırmaz'ın şizofreni hastası olduğunu göz önünde bulundurmadı ve cinayetin planlı bir şekilde işlendiği sonucuna vardı. Şahin Şaşırmaz'ın kararlılığı, korkunç cinayetin işlendiği tarihten uzun bir süre önce kardeşlerini öldürme niyetinden vazgeçmediğini açıkça gösteriyor yorumları yapıldı.

Doğum Esnasında Unutulan Gazlı Bez İçin İl Sağlık Müdürlüğü İçleme Başlattı! Doğum Esnasında Unutulan Gazlı Bez İçin İl Sağlık Müdürlüğü İçleme Başlattı!

Olay Nasıl Oldu?

Mamak ilçesi Çağlayan Mahallesi 299'uncu Sokak'ta 17 Mayıs günü şizofreni hastası olduğu ileri sürülen hemşire Şahin Şaşırmaz, aynı evde yaşadığı öğretmen kardeşi Songül ve Malatya'dan ziyaretlerine gelen öğretmen ağabeyi Mehmet Abbas Şaşırmaz ile tartıştı. Şahin Şaşırmaz, mutfaktan aldığı bıçakla kardeşlerini bıçakladı. Şaşırmaz ardından Songül Şaşırmaz'ın başını baltayla gövdesinden ayırdı. Yaralanan Abbas Şaşırmaz kaçıp, kendi imkanlarıyla sağlık ocağına gidip yardım istedi. Şahin Şaşırmaz ise polis tarafından gözaltına alınıp, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlanarak, Şahin Şaşırmaz hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, Şahin Şaşırmaz'ın 15 gün önce hırdavat dükkanından olayda kullanacağı balta ve bıçakları almak suretiyle olayı planladığı, olay tarihine kadar uzunca süre geçmesine rağmen kardeşlerini öldürme fikrinden vazgeçmediği belirtildi. Şahin Şaşırmaz'ın, Songül Şaşırmaz'ı defalarca bıçakladıktan sonra balta ile kafasını vücudundan ayırarak canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürdüğü belirtildi. Abbas Şaşırmaz'ın kendi imkanlarıyla olay yerinden kaçıp, sağlık ocağına gittiği ve sağlık ekiplerinin yardımıyla kapının açıldığı ifade edildi.