‘Klimalar Çalışmıyor’ Diyen Hemşireye Görev Yeri Değişikliği Şoku! ‘Klimalar Çalışmıyor’ Diyen Hemşireye Görev Yeri Değişikliği Şoku!

Özhaseki, 1994 yılında Kayseri Belediye Başkanı olarak başladığı kamu hizmeti yolculuğunu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kayseri Milletvekilliği, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevleri ile sürdürdüğünü ifade etti. 

Bakan Özhaseki, görev süresi boyunca Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte çalışmanın kendisi için büyük bir onur olduğunu vurguladı.

Doğal Afetlerde Üstlenilen Sorumluluk

Özhaseki, ülkemizin yaşadığı büyük doğal afetlerde yaraları sarmak ve yıkılan şehirleri yeniden imar etmek için tarihi bir sorumluluk üstlendiğini belirtti. “Hamdolsun; geldiğimiz noktada işlerin çözümünde önemli bir mesafe alınmış oldu. Yol netleşti, yapılacak inşa ve ihya faaliyetleri adım adım belirlendi,” diyen Özhaseki, bu süreçte önemli adımlar atıldığını ifade etti.

Sağlık Sorunları Nedeniyle İstifa

Bugün ise, üstlendiği görevi sağlık sorunları nedeniyle bırakmak istediğini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiğini belirten Özhaseki, “Aldığım görevler boyunca gece gündüz çalışarak, hiçbir dünyevi hesabın içinde olmadan Hakk’ın rızasını temin etmeyi yegane gaye edinerek çalıştım. Vicdan terazisine uygun düşmeyen bir tutum içinde olmamaya ayrı bir özen gösterdim,” dedi. Özhaseki, bundan sonraki dönemde kuracağı aile vakfında sağlığı elverdiği sürece hizmet etmeye devam edeceğini de ekledi.

Helallik İstedi

Özhaseki, açıklamasının sonunda, “Milletimizden haklarını helal etmelerini hususiyle dilerim. Sayın Cumhurbaşkanımıza, göstermiş olduğu güven ve teveccühleri münasebetiyle şükranlarımı arz ediyorum,” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın Tam Metni

“Aziz milletimiz, Uzun zaman önce; 1994 yılında Kayserili hemşehrilerimizin yoğun talebi üzerine, belediye başkanı olarak hizmet kervanına katılmıştım. Türkiye’nin zor yıllarıydı o dönemler. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam eden bu yolculukta doğduğum şehre hizmet etmekten, her bir köşesine emek verip iz bırakmaktan derin bir manevi haz duydum. İlerleyen yıllarda çok farklı alanlarda memleket hizmetinde görev almak kader yazgımız oldu. Önce Kayseri Milletvekili sonrasında AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ardından da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak güzel Türkiye’mize hizmet ettim. Bu hizmet süresi boyunca Sayın Cumhurbaşkanımızla yol yürümek her daim bizim için bir onur vesilesi olmuştur. Ülkemizin başına gelen en büyük doğal afette yaraları sarmak ve yıkılan şehirlerimizi imar etmek için tarihi bir sorumluk üstlendim. Hamdolsun; geldiğimiz noktada işlerin çözümünde önemli bir mesafe alınmış oldu. Yol netleşti, yapılacak inşa ve ihya faaliyetleri adım adım belirlendi. Bugün ise; üstlendiğim bu kutlu görevi sağlık sorunlarım sebebiyle kendi dileğimle bırakmak istediğimi Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettim.

Aldığım görevler boyunca gece gündüz çalışarak, hiçbir dünyevi hesabın içinde olmadan Hakk’ın rızasını temin etmeyi yegane gaye edinerek çalıştım. Vicdan terazisine uygun düşmeyen bir tutum içinde olmamaya ayrı bir özen gösterdim. Ne kendimin ne de çocuklarımın boğazından haram bir lokma geçmemesine yönelik hassasiyetimi hep diri tuttum. Bundan sonraki dönemde kuracağımız aile vakfında sağlığım elverdiğince hizmet vermeye devam edeceğim. Ülkem için hayırlı olan her işe desteğim elbette sürecektir. Milletimizden haklarını helal etmelerini hususiyle dilerim. Sayın Cumhurbaşkanımıza, göstermiş olduğu güven ve teveccühleri münasebetiyle şükranlarımı arz ediyorum.”