Türk Sağlık Çalışanları Gazze’ye Girdi! Türk Sağlık Çalışanları Gazze’ye Girdi!

Randevusuz bir hasta, doktora "Çekeceksen çek şu dişi" şeklinde konuştu. Doktor, hastayı muayene etmeden bir şey söyleyemeyeceğini ve apse olabileceğini belirterek ilaç yazma ihtimalini olduğunu söyledi. Ancak hasta, bu yanıta sinirlendi, doktora saldırdı ve küfürler savurdu. Bu tatsız olayın ardından hastanede beyaz kod alarmı verildi ve hasta güvenlik görevlileri tarafından hastaneden çıkarıldı.

Yaşanan olayın ardından, Salihli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde görevli doktorlara yönelik şiddeti protesto etmek amacıyla Genel Sağlık-İş Sendikası tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Genel Sağlık İş İl Temsilcisi Velican Karabacak, Salihli İlçe Temsilcisi Cengiz Yıldız ve diş hekimleri, basın açıklamasına katılarak doktora yapılan saldırıyı kınadılar.

Genel Sağlık İş İl Temsilcisi Velican Karabacak

“Diş hekimliği her hastaya azami dikkat gösterilmesi ve zaman ayrılması gereken bir meslektir. Ama 10 dakika da bir randevulu hastalara bakmamız beklenirken yetmiyormuş gibi bir de randevusuz hastalar da sistemi kilitler bir şekilde randevulu hastaların da hakkına girecek bir şekilde verilmeye devam ediyor. Bu sistem içerisinde doktorlar ile hastalar karşı karşıya getiriliyor. Can güvenliği olmadan sağlık hizmeti sürdürülemez ve bu şekilde devam ederse yakında sağlık hizmeti verecek sağlık çalışanı kalmayacaktır. Şiddetin önü alınmalı, sağlık çalışanlarının can güvenliği sağlanmalıdır”

şeklinde konuştu.