Habere göre, bu olay hastane çalışanı bir güvenlik görevlisinin akrabasının randevu sırasını beklemeden muayene ettirmek istemesiyle başladı. Acil serviste bekleyen bir hasta, "65 yaş üstünü bekletiyorsunuz, gençleri alıyorsunuz" diyerek doktora tepki gösterdi.

Doktor Rümeysa Keleş'in Ölümüne Dair Gelişmeler! Doktor Rümeysa Keleş'in Ölümüne Dair Gelişmeler!

Tartışmanın ayrıntıları hala belirsiz, ancak hastane içinde randevu ve muayene sırasıyla ilgili bir anlaşmazlık olduğu anlaşılıyor. Hastane yetkilileri konu hakkında bir açıklama yapmadı.

Seyrantepe Hamidiye Etfal Hastanesi'nde, doktorlar ve hastalar arasında "randevu sırası" üzerine bir tartışma yaşandı. Hastanede görevli olan bir güvenlik görevlisi, akrabasını randevu sırası beklemeden muayene ettirmek istemişti ve bu durum tartışmalara neden oldu.

Acil serviste bekleyen bir hasta, "65 yaş üstünü bekletiyorsunuz, gençleri alıyorsunuz" şeklinde tepki göstererek doktora karşı bir itirazda bulundu. Konu hakkında daha fazla ayrıntı mevcut değil, ancak hastanede randevu ve muayene sırasıyla ilgili bir anlaşmazlık yaşandığı açıkça görülüyor. Şu ana kadar hastane yetkililerinden herhangi bir açıklama gelmedi.

“Benim inisiyatifimde”

Doktor ise hastalara şu açıklamayı yaptı:

 “Birini daha önde alıp almamak benim inisiyatifimde. Hastanın aciliyetine karar vermek benim inisiyatifimde. Ben bütün gün o insanla birlikte çalışıyorum. Burası yeşil alan; 2-3 saate kadar bekleme süreniz var. Acil bir şey olduğunda ben zaten müdahale ederim. Çalışma arkadaşımı önden almak benim inisiyatifimde.“