Hastane de ise mağdur olduğunu dile getirdi.Hafızoğlu, yaşadığı olayı şu sözlerle anlattı: "18 basamaklı merdivenden düştüm, burnum kırıldı. Tomografide net bir şekilde görüldüğü halde, hastane beni müdahale etmeden taburcu etti. Burun kırıklarında müdahale için belirli bir süre varmış, ancak benim durumumda geç kalındı. Şimdi burnumun bir tarafı 1 yıldır kapalı. Acildeki doktordan şikayetçi olacağım."

Geçtiğimiz yıl yaşanan olayın ardından Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde gereken müdahalenin yapılmaması, Mehtap Hafızoğlu'nun burnunun şu ana kadar düzelmemesine neden oldu. Hafızoğlu, yaşadığı mağduriyeti dile getirerek, doktordan şikayetçi olacağını belirtti. Bu olayın sadece bir örnek olmadığını söyleyen Hafızoğlu, geçtiğimiz hafta hastaneye giden annesinin de benzer bir durumla karşılaştığını, elmacık kemiğinin kırılmasına rağmen müdahale edilmeden taburcu edildiğini ifade etti.

Hastanede yaşanan ihmalkarlıkların ciddi sonuçlara yol açtığını vurgulayan Hafızoğlu, benzer durumdaki diğer hastaların da seslerini duyurması gerektiğini savundu. Sağlık hizmetlerindeki aksaklıkların ve ihmallerin önlenmesi adına yetkililerden sorumluluk almalarını talep etti.

‘AMBULANSTA 40 DAKİKA SONRA GELDİ’

Yaşadığı mağduriyeti gazetemize anlatan Hafızoğlu, “Ben geçen yıl Gölcük Merkez Mahallesi’nde bulunan bir Züccaciye dükkanının 18 basamaklı merdiveninden yuvarlanıp yüzümü de demir korkuluklara çarptım. Görenler ambulans çağırdı. Ambulansta 40 dakika sonra geldi. O halde ambulansı da o kadar süre bekledim.” şeklinde konuştu.

‘ACİLDEKİ DOKTOR HİÇBİR ŞEY YAPMADI’

Hafızoğlu sözlerinin devamında, “Daha sonra gelen ambulanstaki sağlık görevlileri burnuma sadece tampon yaparak müdahale etti ve beni Necati Çelik Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne götürdüler. Acildeki doktor hiçbir şey yapmadan beni taburcu etti.” dedi.

Bakan Koca'dan Antalya Şehir Hastanesi’ne Hayırlı Olsun Mesajı! Bakan Koca'dan Antalya Şehir Hastanesi’ne Hayırlı Olsun Mesajı!

‘MÜDAHALE YAPILMADIĞI EPİKRİZ RAPORUNDA DA YAZILI’

Kendisine verilen epikriz raporunda da müdahale yapılmadığının yazılı olduğunu söyleyen Hafızoğlu, “Bana ilk gün deselerdi burnun kırılmış, ben ameliyat olacaktım, beni o halde taburcu ettiler. Hiçbir müdahalede bulunmadıkları ve düştü taburcu edildi notu düşüldü, epikriz raporunda da yazılı. Yani bana bir ağrı kesici bile yazmadan hiç ilgilenmeden beni taburcu ettiler.” ifadelerini kullandı.

‘KIRIK OLDUĞU FOTOĞRAFTAN BİLE BELLİ’

Çektiği fotoğraftan da burnunun kırık olduğunun anlaşıldığını vurgulayan Hafızoğlu, “Fotoğraftan bile burnumun kırıldığı belliyken o halde taburcu ediliyorum. 11 gün boyunca kanama yoktu ama şiddetli ağrım vardı artık 11. günde yine Necati Çelik Devlet Hastanesi’ne KBB uzmanına gittim.” dedi.

‘KBB UZMANI DA KIRIK OLDUĞUNU TEYİT ETTİ’

Olayın 11. gününde aynı hastanenin KBB uzmanına göründüğünü ve kendisine burnunun kırık olduğunun söylendiğini ifade eden Hafızoğlu, “Doktor beni görür görmez burnumun kırık olduğunu anladı. Olay günü çekilen tomografime bakımca hemen ameliyat kararı aldı. Anesteziye yönlendirip ameliyat için ertesi güne hazırlanmamı söyledi ve ameliyatım ertesi gün gerçekleşti.” diyerek sitem etti.

‘7 GÜNDEN SONRA MÜDAHALEYE GEÇ KALINIYORMUŞ’

Zamanında müdahale edilmediği için sağlık sorunları yaşadığını söyleyen Hafızoğlu, “Ama burun kırıklarında 7 günden sonra yapılan müdahale geç müdahale olduğu için burnumun sağ tarafı kapalı kaldı. Bir ihmalkarlık sağlığıma sebep oldu.” dedi.

‘BURNUMUN SAĞ TARAFI KAPALI’

Müdahaleye geç kalındığı için sağlık sorunları yaşadığını söyleyen Hafızoğlu, “Acile götürüldüğüm zaman beni o halde hiçbir şeyim yokmuş gibi beni taburcu edip bugün burnumun bu hale gelmesine sebep oldular. Bu işin peşini bırakmayacağım. Başka bir durum da olabilirdi, beni hemen eve yolladılar.” dedi.

‘NEFES PROBLEMİ DE YAŞIYORUM’

Kırık nedeniyle nefes alıp vermesinde de zorluk oluştuğunu söyleyen Hafızoğlu, “Ben geçen yıldan bu yana halen burnumla ilgili sağlık problemleri yaşıyorum. Olaydan 15 gün sonra da bir başka profesörle görüştüğümde o da yeniden müdahale edebilmek için 1 sene geçmesi gerektiğini söylemişti. Bu süreci takip ettiğim için o yüzden bu olayı şimdi dile getiriyorum. Bu kırıktan sonra nefes problemi de yaşamaya başladım.” ifadelerine yer verdi

‘ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM’

Hastanenin acil servisindeki doktordan şikayetçi olacağını söyleyen Hafızoğlu, “Ben 1 yıldır bu sorunla uğraşıyorum. Bu ihmalkarlık yüzünden hem sağlık açısından hem de psikolojik olarak zorluklar yaşadım, yaşıyorum. Hukuki süreci başlatarak, acildeki doktordan şikayetçi olacağım.” dedi.

‘ANNEME DE AYNI İHMALKARLIK YAPILMIŞ’

Annesinin de aynı ihmalkarlığa maruz kaldığını söyleyerek tepki gösteren Hafızoğlu, “Annem Meryem Hafızoğlu da geçen hafta düşme olayı yaşadı. Onu da ne bir röntgen ne de tomografi çekilmeden tansiyon düşüşüne bağlı düşme deyip taburcu ettiler. Aynı gün bulantı ve kusma şikayetleri devam edince özel bir hastaneye götürdük.” şeklinde konuştu.

‘ARTIK BU İHMALLER SON BULSUN’

Hastanelerde ihmalkarlığın olmaması gerektiğinin altını çizen Hafızoğlu, Orada çekilen beyin tomografisinde elmacık kemiğinin kırık olduğunu söyleyip, plastik cerraha yönlendirdiler. Annemin süreci de 10 gündür devam ediyor. Hastalarla ilgilenilmeyecekse bu hastane neden var, artık bu ihmaller son bulsun.” diyerek sözlerini tamamladı.

Editör: Serap